2019-2020 m. projekto „Mes rūšiuojam“ rezultatai

Kauno Prano Daunio ugdymo centras nuo 2014 m. dalyvauja aplinkosauginiame projekte „Mes rūšiuojam“. Tai didžiausias Lietuvoje ekologinis projektas, skirtas aplinkos saugojimui, taršos mažinimui ir visuomenės ugdymui. Jo metu Lietuvos švietimo įstaigose renkamos elektros ir elektroninės įrangos ir nešiojamųjų baterijų atliekos.

Gamintojų ir Importuotojų Asociacija, VšĮ „Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija“ ir VšĮ „Elektronikos tvarkymas“ projekto metu (per mokslo metus), nuo rugsėjo iki gegužės mėnesio, Lietuvos švietimo įstaigose vykdo panaudotų nešiojamųjų baterijų, akumuliatorių, nebenaudojamos elektros bei elektroninės įrangos surinkimo projektą „Mes rūšiuojam“, www.mesrusiuojam.lt.

Vykdant 2019-2020 metų aplinkosauginį projektą iš švietimo įstaigų buvo surinkta:
• 250 tonos elektros ir elektroninės įrangos atliekų;
• 10 tonų baterijų atliekų;
• Bendra taškų suma prizams – 24 tūkstančiai eurų.

2019-2020 m. projekto „Mes rūšiuojam“ rezultatai

2019-2020 metais Centras surinko 231 kg elektros ir elektroninės įrangos. Už surinktas atliekas buvo paskirta 19,47 taškų suma prizams.

2018-2019 metais Centras surinko 349 kg elektros ir elektroninės įrangos. Už surinktas atliekas buvo paskirta 25,71 taškų suma prizams. Centro mokiniams buvo nupirkta dėlionė „Kaunas“.

2017-2018 metais Centras surinko 421 kg elektros ir elektroninės įrangos. Už surinktas atliekas buvo paskirta 23,91 taškų suma prizams. Centro mokiniams buvo nupirktos dėlionės „Lietuvos gamta“, „Didelis platus pasaulis“.

2016-2017 metais Centras surinko 425 kg elektros, elektroninės įrangos, 1 kg nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių. Už surinktas atliekas buvo paskirta 22,53 taškų suma prizams. Centro mokiniams buvo nupirkta dėlionė „Pasaulis“.

DĖKOJAME CENTRO BENDRUOMENEI UŽ DALYVAVIMĄ APLINKOSAUGINIAME PROJEKTE „MES RŪŠIUOJAM“.

Kviečiame ir šiais mokslo metais centro mokinius, jų tėvelius, pedagogus ir kitus darbuotojus rūšiuoti elektronikos ir baterijų atliekas, rinkti taškus ir iškeisti juos į vertingus prizus. 2020 m. gruodžio mėn. prašysime sukauptas atliekas (nešiojamosios baterijos, akumuliatoriai, nebenaudojama elektronika, buitinė technika) pristatyti į centrą.