Spalio 15 d. – Tarptautinė baltosios lazdelės diena

Geriausias ir pats gražiausias dalykas pasaulyje negali būti nei pamatytas, nei išgirstas. Jį galima pajausti tik širdimi.

Spalio 15-ąją pasaulyje yra minima Baltosios lazdelės diena. Tokios dienos tikslas – atkreipti reginčių žmonių dėmesį į šalia esančius neregius ir silpnaregius, pamatyti jų valią ir tvirtybę siekiant gyvenimo pilnatvės. Šią dieną atkreipiamas visuomenės, valdžios institucijų dėmesys į aktualiausias regėjimo negalią turinčių žmonių problemas.

Skaityti toliau…

Respublikinėje konferencijoje „Tiesiame tiltus į pasaulį“ LR Seime

Spalio 14 dieną trys centro pedagogės ir penki 8b klasės mokiniai dalyvavo LR Seime vykusiame renginyje Baltosios lazdelės dienai paminėti „Tiesiame tiltus į pasaulį“, kurį organizavo LR Seimo Neįgaliųjų teisių komisija, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centras. Renginio metu tiflopedagogės V. V. Tjell ir L. Borusevičiūtė skaitė pranešimą „Echolokacija kaip galimybė plėsti aklųjų orientaciją ir mobilumą“, kuriame pristatė tarptautinio Erasmus+ programos projekto „Echolokacija žmonėms su regėjimo negalia“ rezultatus. Ugdymo centras projekte dalyvauja kartu su kolegomis iš Lenkijos ir Danijos. 8b klasės mokiniai dalyvavo Brailio rašto knygų, kompiuterinių technologijų, mokymosi priemonių ir žaidimų pristatymuose bei ekskursijoje po LR Seimo rūmus.

Akcijos pramogų centruose „Akropolis“ bei „Mega“

Centro tiflopedagogai taip pat prisidėjo prie Kauno LIONS klubo organizuojamos Baltosios lazdelės dienos minėjimo akcijos, kuri vyko spalio 15 dieną prekybos ir pramogų centruose „Akropolis“ bei „Mega“. Akcijos metu tiflopedagogų apmokyti Kauno LIONS klubo nariai ir savanoriai iš Kauno kolegijos pasakojo  žmonėms, kaip reikia elgtis esant vienai ar kitai situacijai sutikus neregį kasdieninėje rutinoje bei dalino knygeles „Tavo kelyje neregys“. Šia savanoriška iniciatyva buvo siekiama atkreipti visuomenės dėmesį, kad neįgaliesiems nereikia atjautos ir gailesčio. Labiausiai yra reikalingas žmogiškas, empatiškas ir paprastas bendravimas.

Edukaciniai renginiai „Ryto“ pradinėje mokykloje

Spalio 15 d. šeši Kauno Prano Daunio ugdymo centro mokiniai su mokytojomis K. Mikalajūnaite, S. Jankevičiene ir G. Petkuviene vedė edukacinius renginius Kauno „Ryto“ pradinėje mokykloje.

Pradinukai susidomėję klausėsi istorijų apie Lui Brailį ir Praną Daunį, brailio rašto sistemą ir naudojimą. Vaikai rašė brailio mašinėlėmis, skaitė brailio raštu parašytus savo vardus, mokėsi orientacijos mokyklos koridoriuose, užrištomis akimis žaidė stalo žaidimus ir bandė atspėti kvapą.

Ugdymo diena Centre „Spalio 15-oji – tarptautinė Baltosios lazdelės diena“

Spalio 15 d. Centre vyko įvairiausios veiklos: „Dainuok su pasakos herojais“, „Kas kibire“, „Tylos muzika“, „Šeši maži taškeliai“, „Kalbantis kompiuteris“, stalo žaidimai „Aš ir tu – mes kartu“, judrūs žaidimai, molio dirbtuvės.

„Dainuok su pasakų herojais“. Tarptautinė Baltosios lazdelės diena – Spalio – 15-oji siejasi su Pranu Dauniu, kuris dirbo aklųjų institute muzikos mokytoju. Jis rašė knygas ir eilėraščius, kūrė dainų melodijas ir žodžius, o dainas atlikdavo su mokiniais. Pradinių klasių mokiniai su muzikos mokytojomis Dileta Jagelavičiūte ir Audrone Ribinskiene, žiūrėjo filmus „Dainuok“, „Du gaideliai“ ir kt., dainavo ir šoko kartu su pasakų herojais.

Tylos muzika: suomių patirtis. Muzika prasideda nuo tylos. Pirmiausia  kelias  minutes mokėmės būti visiškoje tyloje ir įsiklausyti, kas vyksta: žingsnius, žmogaus garsus, varstomas duris, pašnekesius. Vėliau tyloje išgirstus garsus bandėme atkurti neįprastais „muzikos instrumentais“: rankų pirštų  skrebenimu, kojų šeženimu ir kitais žmogaus kūno kuriamais garsais… Buvo smagu… Mokytoja Asta L.

„Šeši maži taškeliai“

Kultūros paso edukacinis užsiėmimas „Draugystė“

Kas gali būti geriau už draugystę?! Nusipynę draugystės apyrankes dovanojome draugams.

Augu su Brailio raštu

Spalio 16 dieną ugdymo centre viešėjo VŠĮ LASS respublikinio centro leidėjai Alvydas Valenta ir Henrikas Stukas. Jie pristatė naujas knygas Brailio raštu, papasakojo apie jų leidybą, aptarė kiekvienos knygos siužetą. Be to, tai buvo gyvas mokinių ir svečių bendravimas. Jie kalbėjosi apie Brailio raštą: Brailio raštas – tai ne tik knygos, bet ir įvairūs užrašai, žymėjimai ant vaistų pakuočių, mineralinio vandens „TICHE“ ir kt. Poetas Alvydas Valenta – buvęs mūsų mokyklos mokinys. Su malonumu jis papasakojo apie mokymąsi šioje mokykloje, prisiminė kaštonų alėją, skambutį, gyvenimą bendrabutyje bei pirmąsias perskaitytas knygas. Mokiniai padėkojo už įdomų susitikimą ir pažadėjo perskaityti naujas knygas.

Centro vardatėvio P. Daunio kapo tvarkymas

Šv. Mišios ir popietė Kauno Šv. Jurgio kankinio bažnyčioje

Kauno M. K. Čiurlionio LIONS klubo, Kauno Šv. Jurgio Kankinio konvento iniciatyva 2019 m. spalio 20 d. 10.30 val. Baltosios lazdelės diena buvo paminėta Kauno Šv. Jurgio Kankinio (pranciškonų) bažnyčioje, kur buvo aukojamos Šv. Mišios už akluosius ir jų artimuosius. Po Šv. Mišių skambėjo P. Daunio ugdymo centro ugdytinių dainos.