Erasmus+ projekto mokymai (I) Kopenhagoje

2018 m. gegužės 28-30 dienomis šešios ugdymo centro mokytojos dalyvavo tarptautiniuose mokymuose (I) aklųjų ir silpnaregių institute IBOS (Instituttet for Blinde og Svagsynede) Kopenhagoje.

Tai pirmieji programos Erasmus+ projekto „Echolokacija žmonėms su regėjimo negalia” (Echolocation for Visually Impaired People (EchoProVIP) mokymai tiflopedagogams (orientacijos ir mobilumo mokytojams).

Mūsų centras projekte dalyvauja kaip partneris, projekto koordinatoriai – regioninės plėtros institutas FIRR (Fundacja instytut rozwoju regionalnego) Lenkijoje. Dar vienas partneris – Danijos sostinės regiono komunikacijos centras KC-RH (Kommunikationscentret, Region Hovedstaden), taip pat įsikūręs Kopenhagoje.

Echolokacijos metodo naudojimas mokant neregius orientacijos ir mobilumo erdvėje yra nauja patirtis mūsų mokytojams, todėl intensyvių mokymų, konsultacijų ir diskusijų pagalba tikimės daug išmokti iš savo partnerių danų, taip pat pasidalinti savo patirtimi.

Per dvejus projekto metus planuojama parengti echolokacijos erdvėje mokymo programą žmonėms su regėjimo negalia, sukurti metodinės medžiagos banką bei išleisti praktines rekomendacijas, kaip kuo veiksmingiau įtraukti naująjį mokymo metodą į tradicines orientacijos ir mobilumo mokymo programas.

2019 m. vasario 25-27 d.  —–> III-ieji tarptautiniai mokymai

2018 m. spalio 9-11 d. —–> II-ieji tarptautiniai mokymai

Daugiau informacijos apie projektą –  ECHOLOCATION FOR PEOPLE WITH VISUAL IMPAIRMENT

KPDUC projektai: 2021 / 2020 / 2019 / 2018 / 2017