Europos kalbų diena

Rugsėjo 26 d. yra švenčiama Europos kalbų diena. Europa yra turtinga savo kalbomis – šiame žemyne yra daugiau nei 200 vietinių kalbų.
Tradiciškai kalbų diena paminėta ir mūsų mokykloje – su dainomis, žaidimais, užduotimis. Mokinius sudomino nekasdienės frazės anglų, prancūzų, italų, rusų kalbomis. Pavaduotoja ugdymui L. Andriuškevičienė paruošė stendą, skirtą rusų kalbos ir kultūros ypatumams priminti. Ji pastebėjo, kad rusų kalba yra didžiausia iš slavų kalbų ir skirta susikalbėti su tais, kurie nekalba angliškai. Anglų k. mokytoja G. Dantienė parengė anglų kalbai ir kultūrai skirtą stendą. Mokytojoms talkininkavo 7-9 kl. mokiniai, kurie kartu pristatinėjo paruoštą medžiagą kitų klasių mokiniams.

MEPA projekto (mokyklos Europos parlamento ambasadorės) dalyvės D. Ruočkienė ir J. Strebeikienė kartu su jaunaisiais projekto ambasadoriais 7- 10 klasių mokiniais pristatė stendus, skirtus prancūzų ir italų kalbų bei kultūrų ypatumams prisiminti. Mokiniai mokėsi pristatyti darbus savo bendraamžiams, kartu dainavo užsienio kalbos daineles bei atliko kitas užduotis.

# MEPA (mokyklos Europos parlamento ambasadorės)