Europos pinigų viktorina

Kovo 22 d. iš 6a, 6b, 8a klasės mokinių suburta viena komanda dalyvavo Europos pinigų viktorinoje.

Vasario mėn. pabaigoje Lietuvos bankų asociacija (LBA) pakvietė visas Lietuvos mokyklas dalyvauti Europos pinigų konkurse, kurio tikslas – skatinti ir gerinti 13-15 metų mokinių finansinį raštingumą.

Informacinių technologijų mokytoja Lina Vitkuvienė atsiliepė į kvietimą, vykdė pasirengimą viktorinai ir organizavo jos sklandų įvykdymą. Pirmiausia buvo suburta iš centro mokinių viena komanda. Vėliau mokinai buvo supažindinti su nemokama žaidimo principu paremta interaktyvia mokymo platforma „Kahoot!“. Ruošdamiesi viktorinai ir bandydami savo jėgas, naudojome LBA tinklalapyje http://www.europeanmoneyquiz.lt/spresk-testus/ esančius skirtingus testus: Finansinis raštingumas, Pinigai, Skaitmeninis saugumas, Matematika, Europos Sąjunga.

Kovo 22 d. 10 val. visi susirinkome skaitykloje, pasiruošėme du įrenginius – interaktyvųjį ekraną ir išmanųjį telefoną, kurie buvo reikalingi vykdant atsakymų siuntimą. Europos pinigų viktorinos nacionalinis turas buvo transliuojamas tiesiogiai per „Youtube“ ir vyko tuo pačiu metu visoje Lietuvoje. Klausimus skaitėme dideliame ekrane, o telefone komandos atstovas stengėsi kuo greičiau spausti komandos patvirtintą teisingą atsakymą. Viktorinos pradžioje komandos nariai ilgai galvodavo bei svarstydavo atsakymus, todėl viskas vyko lėtai. Įpusėjus viktorinai, visus apėmė didelis entuziazmas ir noras kuo greičiau pateikti atsakymą bei sužinoti ar teisingai buvo pasirinktas atsakymas. Viktorinoje buvo pateikta 15 klausimų, komanda į visus atsakė teisingai.

Europos pinigų viktorinos nacionaliniame ture dalyvavo daugiau nei 650 moksleivių iš visos Lietuvos.

Laimėtojais netapome, bet mokiniams buvo gera ir smagu veikloje, kuri suvienijo visus ir vertė tarpusavyje geranoriškai bendradarbiauti. Tai naudinga patirtis mokytis dirbti komandoje ir naudoti šiuolaikines technologijas darbui ir mokymuisi.

LBA padėka:

„Mieli moksleiviai ir mokytojai, Lietuvos bankų asociacijos vardu leiskite nuoširdžiai padėkoti jums visiems už dalyvavimą EUROPOS PINIGŲ VIKTORINOJE. Ačiū Jums už tokį entuziazmą, azartą, pademonstruotas žinias. Išskirtinis AČIŪ mokytojams, kurie skatino aktyviai dalyvauti. Tikimės, viktorina tikrai buvo naudinga ir įdomi!  Ačiū jums dar kartą, jūs nuostabūs! Ir, tikimės, iki kitų metų?“