Istorija aplink mus

2019 m. rugsėjo 24 d. mokytojos: Jolanta Strebeikienė, Rimvydė Bundzienė, Laima Borusevičiūtė pravedė praktinį užsiėmimą „Istorija aplink mus: Kauno diplomatijos pėdsakais“ Kauno miesto 8 – 10 klasių mokiniams. Praeitais mokslo metais šis užsiėmimas su išsamiu pasakojimu apie tarpukario diplomatiniam korpusui skirtus pastatus, bei jų paskirtį buvo pristatytas Kauno miesto mokytojų grupei.

Šiais metais  užsiėmimas mokiniams buvo pateiktas orientacinio interaktyvaus žaidimo forma. Mokytojas Ričardas Liekis papildė užduotis žemėlapiu. Orientaciniame žaidime dalyvavo 8 Kauno miesto mokyklų mokinių komandos:  Kauno Šv. Kazimiero progimnazija, Kauno Kovo 11-osios gimnazija, Kauno Gedimino sporto ir sveikatingumo gimnazija, Kauno suaugusių ir jaunimo mokymo centras, „Aušros“ gimnazija, Kauno Simono Daukanto progimnazija, KTU inžinerijos licėjus, Kauno Jono ir Petro Vileišių mokykla.

Mokiniai turėjo atlikti užduotis, rasti objektus, taip pat buvo fiksuojamas komandų užduočių atlikimo laikas. Geriausiai pasirodžiusioms komandoms skyrėme prizines vietas, kiti gavo padėkas už šaunų dalyvavimą renginyje. Mokiniai pastebėjo, kad renginys jiems patiko, ,,sužinojo dalykų ir faktų apie kuriuos anksčiau net nepagalvojo“.

Po renginio apsilankėme V. Adamkaus bibliotekoje ir VDU rektorato parodoje, skirtoje tarpukario diplomatijos istorijai ir asmenybėms paminėti.