„VISIEMS KITAIP“

„VISIEMS KITAIP“

2023 m. gruodžio 9 d. Lietuvos Respublikos Prezidento rūmų Baltojoje salėje vyko pilietinės iniciatyvos „Lietuvos galia“ metinių apdovanojimų ceremonija, kurioje dalyvavo ir Centro atstovai. LR Prezidentas Gitanas Nausėda iškilmingoje ceremonijoje pasidžiaugė, jog vykdomos veiklos prisideda prie žalesnės, stipresnės, teisingesnės ir inovatyvesnės Lietuvos kūrimo. „Jūsų iniciatyvos stiprina Lietuvą – stiprina mus visus“. Renginyje buvo apdovanotos 20 iniciatyvų, kurias balsavimo būdu išrinko visuomenė ir konkurso vertinimo komisija. Didžiuojamės, jog ESAME „Lietuvos galia“ bendruomenės dalimi!

2023 m. gruodžio 9 d. straipsnis LRT.lt svetainėje: „Nausėda apdovanojo iniciatyvos „Lietuvos galia“ laureatus“


Sveikiname Kauno Prano Daunio ugdymo centro iniciatyvą „VISIEMS KITAIP“ patekusią į antrąjį konkurso „Lietuvos galia“ etapą!

Dėkojame kiekvienam, balsavusiam už Centro pedagogų iniciatyvą. Mes antrame etape! Nuostabu, kiek gali vieninga bendruomenė.


Nuo 2023 m. rugsėjo 18 d. iki spalio 18 d. platformoje www.lietuvosgalia.lt vyko projekto „Lietuvos galia“ interneto svetainės lankytojų balsavimas. Konkurso nugalėtojai renkami dviem etapais – viešu balsavimu ir komisijos vertinimu. Iš pateiktų pilietinių iniciatyvų atrinktų nominantų visuomenė ir kompetentinga komisija, sudaryta iš viešojo ir nevyriausybinio sektoriaus įvairių sričių ekspertų, balsuodami išrinks apdovanojimų laureatus keturiose kategorijose: „Žalia Lietuva“, „Stipri Lietuva“, „Teisinga Lietuva“ ir „Inovatyvi Lietuva“. Komisija išrinks 20 „Lietuvos galios“ apdovanojimų laureatų, po 5 iš kiekvienos kategorijos.

Apdovanojimų renginys:
„Lietuvos galios“ konkurso laureatai bei iniciatyvų, patekusių į antrąjį etapą (viso 60 iniciatyvų), atstovai, bus pagerbti Prezidento rūmuose vyksiančiame šventiniame renginyje, kuriame susitiks su Respublikos Prezidentu ir pirmąja ponia.

Komisijos vertinimas:
Komisija vertinimo metu atsižvelgs į iniciatyvos kuriamą socialinį, aplinkosauginį poveikį, kaip iniciatyva sugeba įtraukti bendruomenę ar sutelkti savanorius. Taip pat bus atsižvelgiama į tai kaip organizacija bendradarbiauja, ar yra atvira kitiems norintiems prisijungti. Įvertinamas bus ir iniciatyvos tęstinumas bei evoliucija, žiūrima ar iniciatyva prisitaiko prie besikeičiančių aplinkybių ir taip išlaiko savo aktualumą.


2023 m. liepos mėn. Centras pateikė iniciatyvą „Visiems kitaip“ ir išreiškė norą dalyvauti Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos globojamo projekto „Lietuvos galia“ konkurse. 


2023 m. birželio 15 d. Centro 5a, 8a kl. mokiniai su mokytojomis Rimvyde B., Jolanta S., Giedre P., Lina V., Lolita A., Valerija S. vyko į Biržus, kur  dalyvavo respublikiniame projekte-seminare „Visiems kitaip” . Šiais metais  projekto koordinatoriai ir vykdytojai buvo Biržų „Atžalyno“ pagrindinės  mokyklos kolektyvas. Pagal sudarytą organizatorių programą, mokiniai ir mokytojai dalyvavo edukacinėse veiklose: Skaičius pamatyk kitaip, Atradimų kelias, Žemės menas: Gipsas, Netradiciniai sporto žaidimai, Šokime kartu. Vėliau visi vykdė pažintinę veiklą ir aplankė šiuo Biržų objektus: perėjo pėsčiųjų tiltu per Širvėnos ežerą, apėjo ratu Astravo dvaro sodybą, apžiūrėjo karstines įgriuvas: „Karvės ola“, „Barsuko ola“, „Geologų duobė, grožėjosi Kirkilų karstiniais ežerėliais užlipę į Kirkilų apžvalgos bokštą. Šis projektas – tai puiki galimybė mokytojams pasidalinti gerąją darbo patirtimi, mokiniams pasirodyti kitose aplinkose, visiems dalyviams pažinti savo kraštą, praplėsti akiratį, patirti geras emocijas bendraujant ir bendradarbiaujant. Programa

DidElė PaDėKa Biržų „Atžalyno“ pagrindinei mokyklai už projekto dalyvių priėmimą ir prasmingų veiklų organizavimą.


2019 m. birželio 18 d. vyko jau aštuntasis respublikinis mokinių ir mokytojų projektas–seminaras „Visiems kitaip“ (programa). Tai tęstinis seminaras bendrojo ugdymo mokyklų mokytojams ir specialistams, dirbantiems su įvairių gebėjimų ir specialiųjų poreikių turinčiais mokiniais. Šįmet seminaras vyko Kėdainių rajono Akademijos miestelyje, jo sklandų darbą organizavo Akademijos gimnazijos kolektyvas. Po nuotaikingo prisistatymo visi dalyviai buvo suskirstyti į penkias grupes ir leidosi sužinoti mokslo paslapčių  į įvairius edukacinius užsiėmimus netradicinėse aplinkose: „Kultūrinių augalų veislės“ LAMMC  Žolių selekcijos skyriuje su biologijos mokytoja Birute Diliautiene, „LAMMC laboratorijos ir jų veikla“ Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centre su matematikos mokytoja Daiva Barauskiene, „Verslaus  ūkio dėlionė“ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyboje su matematikos mokytoja Daina Čepiene, „Pažintis su įmone UAB „Dotnuva Baltic“ su socialine pedagoge Ona Šulinskiene, „Karvių melžimas robotais“ Dotnuvos eksperimentiniame ūkyje su spec. pedagoge Jolanta Krasauskiene, „Turistinės technikos kliūčių ruožas“ Akademijos gimnazijoje su kūno kultūros mokytoju Rimvydu Proscevičiumi. Šiose veiklose dalyvavo Kėdainių rajono akademijos gimnazijos, Kauno Prano Daunio ugdymo centro, Kauno Kovo 11-osios gimnazijos, Telšių „Atžalyno“ progimnazijos, Telšių regioninio profesinio mokymo centro, Joniškio rajono Skaistgirio gimnazijos, Biržų „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos mokiniai ir jų mokytojai. Ekskursijos į Paberžę metu visi dalyviai apsilankė medinėje Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje, kurioje beveik trisdešimt metų kunigavo žmonių itin mylimas sielos daktaras, legendinis vienuolis kapucinas Algirdas Mykolas Dobrovolskis, žinomas Tėvo Stanislovo vardu, bažnytinių drabužių ir ritualinių reikmenų muziejuje, 1863 m. sukilimo muziejuje, įkurtame buvusiame Paberžės dvare, apžiūrėjo koplytstulpį, skirtą sukilimo vadui A. Mackevičiui atminti. Pievelėje prie Liaudės upės įvyko  ugdymo veiklų apibendrinimas, įspūdžių aptarimas, malonus pabendravimas. Po malonios refleksijos visi projekto-seminaro dalyviai nuvyko prie Baikainių piliakalnio, ant kurio užkopę galėjo pasigrožėti apylinkių vaizdais.

Nuoširdi padėka Kėdainių rajono Akademijos gimnazijos direktoriui Liudui Tauginui, matematikos mokytojai Nijolei Ramanauskienei, mokytojams, mokiniams ir kitiems nariams už šiltą, malonų, jaukų projekto dalyvių priėmimą, netradicinių veiklų organizavimą, pažintines ekskursijas.


2018 m. birželio 11 d. jau tradiciniu tapęs respublikinis projektas-seminaras „Visiems kitaip“ vyko Telšiuose. Į renginį, kurio šeimininkai – Telšių „Atžalyno“ progimnazija, susirinko mokiniai ir mokytojai iš penkių rajonų – Kauno Prano Daunio ugdymo centro, Kauno Kovo 11-osios gimnazijos, Kėdainių Akademijos gimnazijos, Joniškio raj. Skaistgirio gimnazijos, Joniškio Mato Slančiausko progimnazijos, Biržų raj. Pačeriaukštės Petro Poškaus pagrindinės mokyklos. Telšių Masčio ežero pakrantėse, Degaičių parke ir sporto klubo „Topolis“ žirgyne vyko atviros pamokos netradicinėse aplinkose: „Netradicinis anglų kalbos mokymasis dirbant su žirgais“, „Masčio ežero vandens kokybės analizė“, „Medžio rūšies nustatymas ir gautų rezultatų užrašymas diagramose“, „Mažosios Telšių miesto paslaptys“, „Matavimo vienetai ir pasaulio Gineso rekordai“, „Mes ir gamtos pasaulis“, „Žmogaus santykis su gamta“. Mokiniai ir mokytojai sužinojo daug naujo, patyrė nepamirštamų įspūdžių. Renginį vainikavo kelionė ir piknikas ant Žemaitijos pasididžiavimo – Šatrijos kalno. 


2017 m. balandžio 26 d. Žagarės regioniniame parke įvyko respublikinis projektas-seminaras „Visiems kitaip“ (programa), kuriame dalyvavo ir Centro mokinių bei pedagogų komanda. Tai viena iš numatytų Pasaulinės autizmo supratimo dienos minėjimo veiklų, skirta matematikos ir gamtos mokslų žinių papildymui bei praktinių įgūdžių ugdymui netradicinėse aplinkose. Seminaras vyko Naryškino dvaro rūmuose, o atviros edukacinės veiklos buvo pasiskirstę po visą Žagarę. Penktų klasių mokiniai dalyvavo „Lobio ieškojime“, atliko Žvelgaičio kalno santykinio aukščio matavimus, vyresnieji tyrinėjo gėlųjų vandenų vabzdžius. Visiems labai patiko ekskursija po Žagarės miestą. Mokytojai turėjo galimybę pabendrauti ir pasidalinti gerąja patirtimi. Rengėjai Kauno Prano Daunio ugdymo centro pedagogai R. Bundzienė, tiflopedagogė metodininkė (matematika), G. Strankauskienė, neformaliojo švietimo ir švietimo pagalbos skyriaus vedėja, Z. Rimdžiuvienė, Joniškio rajono Skaistgirio gimnazijos matematikos mokytoja metodininkė.

Dėkojame kolegoms padėjusiems organizuoti šį tęstinį projektą- seminarą: Joniškio r. „Skaistgirio“ gimnazijai, Žagarės regioninio parko administracijai, Kauno Kovo 11-osios gimnazijai ir Kauno pedagogų kvalifikacijos centrui. Seminare dalyvavo 29 pedagogai ir 88 mokiniai ir Kauno miesto, Joniškio ir Telšių rajonų.


KPDUC projektai: 2017 – 2023

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status