MEPA projektas

MEPA projektas

Mokyklos – ambasadorės

MEPA projekto dalyvių veikla

Europos Parlamento (EP) biuras Lietuvoje

Esamekartu.eu


2024 m. vasario 12 d. vyko MEPA respublikinis nuotolinis renginys „Sveikinu, Lietuvą“, skirtas Vasario 16-ąjai. Dalyvavo Prienų „Žiburio“, Jurbarko, Marijampolės ir Garliavos J. Lukšos gimnazijos, KPDUC 9a kl. mokiniai. Jaunesnieji ambasadoriai skyrė žodžius ir muzikinius sveikinimus Lietuvai.


2024 m. sausio 12 d. Centro MEPA mokytojos Jolanta S. ir Lina V. su MEPA jaunaisiais ambasadoriais vyko į renginį Vilniuje. Europos Parlamento biuras Lietuvoje pakvietė dalyvauti diskusijoje su Europos Parlamento Pirmininke Roberta Metsola tema „Jaunimui prikauso ateities Europa – kokią ją kursime?“. Buvo suteikta ypatinga galimybė jauniems žmonėms užduoti klausimus Europos lyderei, gauti atsakymus į dominančius klausimus ir iš arčiau pažinti Europos Parlamento veiklą bei sprendimus, kurie veikia kiekvieno iš mūsų gyvenimą.

Kviečiame žiūrėti tiesioginės transliacijos vaizdo įrašą iš ISM Ekonomikos ir vadybos universiteto Vilniuje.


2023 m. gruodžio mėn. #MEPA jaunieji ambasadoriai rengė stendą, skirtą Pasaulinei Žmogaus teisių dienai. Visuotinė žmogaus teisių deklaracija skelbia: „Visi žmonės gimsta laisvi ir lygūs savo orumu ir teisėmis. Jiems yra suteiktas protas ir sąžinė, ir jie turi elgtis vienas su kitu kaip broliai“. MEPA ambasadoriai pristatė 5-10 kl. mokiniams parengtą stendą, skirtą priminti, kad Sacharovo premija skiriama tiems, kurie pasisako už pasaulį, kuriame laisvė taptų realybė visiems. Jina Mahsa Amini – Irano kurdė, kuriai tik ką buvo suėję 20 metų, kai ji netikėtai mirė 2022 m. rugsėjo 16 d. Ji buvo suimta ir sumušta Irano „moralės policijos“. Tai – priminimas, kokia trapi yra laisvė.


2023 m. rugsėjo 29 d. 10a kl. mokiniai, mokytojos Lina V., Jolanta S. (jaunesnieji ir vyresnieji ambasadoriai) dalyvavo Kauno jaunimo atstovų susitikime – debatuose su Europos Parlamento nariu Juozu Oleka ir Lietuvos Respublikos Seimo nariu Mindaugu Linge. Svečiai dalinosi savo darbine patirtimi, istorijomis apie politiko kelio pasirinkimus ir ypatumus. Vyko aktyvus pokalbis tarp susirinkusių, pasidalinta nuomonėmis svarbiais klausimais – nuo “DiscoverEU” nemokamų kelionių traukiniu po Europą iki artėjančių Europos Parlamento rinkimų (kitų metų birželio 9 d.). Debatai vyko Vytauto Didžiojo Universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete, V. Putvinskio g. 23, 103 auditorijoje.


2023 m. rugsėjo 26 d. Centre su mokiniais buvo vykdoma integruota kalbų ir pailgintos dienos grupės veikla „Europos kalbų diena“. Ši diena yra minima visoje Europoje ir už jos ribų. 10-9 kl. mokiniai per integruotas anglų, pilietiškumo, geografijos ir rusų kalbos pamokas diskutavo apie Europos žaliąjį kursą, remdamiesi Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen Europos Parlamente skaitytu metiniu pranešimu. Geografijos mokytoja Z. Talutienė mokiniams priminė darnaus vystymosi tikslus, akcentavo, kad Europos žaliasis kursas jau tapo mūsų ekonomikos ašimi ir jo mastui nėra lygių. Pilietiškumo pagrindų mokytoja J. Strebeikienė, anglų kl.mokytoja G. Dantienė, rusų kl. mokytoja L. Andriuškevičienė su 6-10 klasių mokiniais diskutavo apie tvarių išteklių naudojimo ir gamybos modelius. Mokiniai mokėsi pristatyti darbus savo bendraamžiams, žaidė žaidimus, bei atliko kitas užduotis.


2023 m. rugpjūčio 29 d. mokytojos Jolanta S. ir Lina V. dalyvavo programos „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės” (MEPA) 2022-2023 mokslo metų baigiamajame seminare. Seminaras vyko Vilniuje „Europos namuose“, jį organizavo Europos Parlamento biuras Lietuvoje. Seminaro metu buvo išklausyti pranešimai: 1) ES Migracijos politika ir siūlomos reformos, Vaidas Čypas, VSAT Tarptautinio bendradarbiavimo valdybos viršininkas; 2) 2024 m. Europos Parlamento rinkimų informacinė kampanija, Daiva Jakaitė, Europos Parlamento biuras Lietuvoje. Seminaro dalyviai patyrė džiugų emocijų praktiniame užsiėmime: Žaidimo „Paslapčių dėžutė“ naudojimas pamokose apie ES ir išklausė MEPA: 2022-2023 m. m. ataskaitų apžvalgą ir rezultatus, ateities planus. Mokykloms dalyvėms buvo padėkota už aktyvų dalyvavimą MEPA veikloje 2022-2023 mokslo metais ir perduoti diplomai.


2023 m. birželio 7 d. 8a ir 9a kl. mokiniai su mokytojomis Jolanta S. ir Kristina M. vyko į Petrašiūnų panteoną. Vyresniųjų klasių mokiniai turi rimtą pareigą – tęstinę Centro tradiciją – prižiūrėti Prano Daunio kapavietę. Skatinant pilietinę veiklą, kapinėse buvo vykdoma integruota istorijos, technologijų pamoka „Savanorystė ir pilietiškumas – kas tarp jų bendro?“.


2023 m. gegužės 12 d. mokytojos Jolanta S. ir Zita T. Centre organizavo renginį, skirtą Europos dienai paminėti, kuriame dalyvavo 6a, 7a, 7b, 8a, 9a kl. mokiniai, mokytojai, darbuotojai. Renginio metu mokiniai supažindino su tyrimu „Prancūzų ženklai Kaune“ (#Prancūzija – ES iniciatorė). Kadangi MEPA jaunieji ambasadoriai 2022 m. gruodžio mėn. lankėsi Prancūzijos mieste Strasbūre, buvo tinkama proga mokiniams pasidalinti įspūdžiais apie Europos Sąjungos parlamento veiklą, prisiminti savo potyrius kelionėje į Prancūziją. Renginyje buvo ugdomos pažinimo, pilietiškumo, socialinės, komunikavimo ir bendradarbiavimo kompetencijos. Taip pat, šią dieną 8a ir 9a kl. mokiniai dalyvavo (nuotoliniu būdu) tarptautinėje mokinių pažintinėje istorijos konferencijoje „Laisvės kelias istorijos tėkmėje“ (Šiaulių „Romuvos“ gimnazija), kurioje pristatė tyrimą „Prancūzų ženklai Kaune“.

Kviečiame pažiūrėti mokinių paruoštus pristatymus:


2023 m. gegužės 9 d. 5-10 klasių mokiniai dalyvavo „Europos egzamine 2023“, kurį kasmet organizuoja ES atstovybė Lietuvoje, minėdama Europos dieną. Egzaminą mokiniai atlikinėjo internetu, jis buvo sudarytas iš 10 klausimų apie Europos Sąjungą. Moksleiviai ruošėsi egzaminui iš anksto, nuolat skaitydami egzamino informacijos šaltinius ir kartais dalyvaudami „Europos egzamino“ treniruotėje. Moksleiviams ruoštis ir dalyvauti „Europos egzaminui“ padėjo mokytojos ambasadorės Jolanta S., Kristina M. ir Lina V.


2023 m. balandžio 28 d. 6a, 8a, 9a kl. mokiniai dalyvavo integruotoje pamokoje „Prancūzų ženklai Lietuvoje“. Patyriminės edukacinės išvykos metu mokiniai lankė su Prancūzija susijusias Kauno vietas: Žilibero ir Prancūzų gatves, Napoleono kalną, Prancūzų karių kapines.


2023 m. kovo 10 d. nuotaikingu Centro ugdytiniu koncertu prasidėjo Kovo 11-osios, Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo dienos, paminėjimas. Integruotą lietuvių k., istorijos, geografijos, muzikos bei pilietiškumo pamoką „Pasveikinkim vieni kitus…“ , skirta Kovo 11-jai, organizavo mokytojos: J. Strebeikienė, Z. Talutienė, G. Petkuvienė, L. Buliuolienė, A. Murzienė, D. Jagelavičiūtė, A. Ribikauskienė, A. Barniškis, R. Liekis. Trečios pamokos metu 8a ir 9a klasių mokiniams pravesta integruota istorijos-geografijos viktorina „Kas? Kur? Kada?“. Klausimai – apie Lietuvos ir Europos sąsajas, politinę struktūrą, papročius ir tradicijas. Mokiniai susiskirstę į komandas aktyviai atsakinėjo į pateiktus klausimus. Pakili nuotaika, puiki lietuviška muzika, šokiai pertraukų metu lydėjo visą dieną.


2023 m. vasario 7 d. Kauno Prano Daunio ugdymo centro vyresnieji ir jaunieji ambasadoriai (mokytojos Jolanta, Lina, Kristina, 10-8 klasių mokiniai) dalyvavo projekto MEPA nuotolinėje diskusijoje apie rinkimų svarbą ir savivaldos galias. Diskusijoje dalyvavo Raseinių meras Andrius Bautronis (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionių demokratų partija) ir Tauragės meras Dovydas Kaminskas (Liberalų sąjūdis). Diskusiją moderavo Ieva Petronytė-Urbonavičienė – Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytoja ir Pilietinės visuomenės instituto direktorė.

Kaip savivalda atsiliepia mūsų kasdieniame gyvenime? Merai pastebėjo, kad kiekvieno piliečio balsas turi svarbą rinkimuose. Mokiniams buvo įdomu sužinoti, kokias veiklas savivaldoje turi meras, savivaldybės taryba, seniūnai, seniūnaičiai, bei kokias funkcijas jie atlieka. Merai pabrėžė, kad politika – susitarimų menas. Savivaldybės taryba balsų dauguma priiminėja sprendimus. Perspektyvoje meras negalės balsuoti, bet ves posėdžius. Turės su savo komanda įgyvendinti priimtus sprendimus. Mokiniai domėjosi, ar ateityje savivaldos rinkimuose bus galima dalyvauti nuo 16 metų. Buvo diskutuojama ne apie atotrūkį, bet ryšį tarp žmogaus ir valdžios. Diskusijoje buvo paminėta, kad nuo Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo praėjo 32 metai, bet tik dabar desovietizacijos įstatymai priimti, sovietiniai paminklai nuversti. Išvada. Jei nori prašyti atsakomybės iš politiko, turi balsuoti ir dalyvauti savivaldos rinkimuose.


2022


2022 m. gruodžio 7 d. vyko paskutinė 2022 metų #Euroscola sesija Prancūzijos mieste Strasbūre. Šioje sesijoje susirinko diskutuoti iš visos Europos, 42 mokyklų daugiau nei 1100 mokinių internetu ir gyvai Europarlamento rūmuose. Renginio metu buvo galimybė keistis nuomonėmis apie žmogaus teises ir Europos solidarumą su Europos Parlamento vicepirmininku Dimitriosu Papadimouliu. Visą sesijos įrašą galima pažiūrėti čia…

Penkerius metus Centras yra tarp Mokyklų – Europos parlamento ambasadorių, vykdančių įvairias veiklas. Jaunieji ambasadoriai Aidas, Airidas ir Motiejus bei jų mokytojos Jolanta S., Kristina M. ir Lina V. keliavo į Euroscolos renginį ir garbingai atstovavo Kauno Prano Daunio ugdymo centrą. Tai buvo maloni, puiki ir pamokanti patirtis mūsų mokiniams ir mokytojoms. Euroscolos dienos nuotraukas žiūrėti čia…

Kelionė vyko gruodžio 5-10 d., kurios metu teko apsilankyti Drezdeno, Strasbūro ir Prahos miestuose.

Atvykus į Dresdeną, dar vadinamą “Elbės Florencija” vyko apžvalginė ekskursija: Karališkieji rūmai, Briul terasa, vadinama “Europos balkonu”, atstatyta Dievo motinos katedra, “Karališkoji eisena” – freska iš daugybės porcelianinių plokštelių, kurioje pavaizduoti Vetinų dinastijos kunigaikščiai, Semper Opera, paveikslų galerija – Zvingerio rūmai, kuriuose saugomos Drezdeno meno kolekcijos.

Strasbūre keliauninkai dalyvavo apžvalginėje ekskursijoje po senamiestį, aplankė gotikos stiliaus katedrą, Mažosios Prancūzijos kvartalą, išlikusius gynybinius miesto bokštus ir kalėdinę mugę.

Grįždami namo, ambasadoriai susipažino su Prahos senamiesčiu. Tai buvo galimybė pamatyti didingąją Šv. Vito katedrą, kurios požemiai tapo Čekijos karalių mauzoliejumi, įspūdinguosius Karalių rūmus – buvusių Čekijos kunigaikščių ir karalių rezidenciją, karališkuosius sodus, Šv. Jurgio baziliką – viena iš seniausių išlikusių Prahos romaninių bažnyčių, Karolio tiltą, sugalvoti norą ant jo, Senamiesčio aikštę, Senąją rotušę su įžymiuoju astronominiu laikrodžiu.

Tokios ypatingos kelionės metu turėjome nuostabią progą patirti daug gerų, šiltų emocijų ir parsivežti nepamirštamų įspūdžių ir patirčių!


2022 m. rugsėjo 26 d. minima Europos kalbų diena, tai šventė skirta Europos Sąjungos kalboms. Mokėdamas bent dvi užsienio kalbas, žmogus tampa daug atviresnis kitų šalių kultūroms. Vyresniosios ambasadorės Centre organizavo keletą veiklų: 5-10 klasių mokinius supažindino su ES kalbomis, pravedė mokiniams Kahoot viktoriną  „Kalbos Europoje“. Kalbų mokymas ir mokymasis būtinas siekiant užtikrinti Europos piliečiams galimybes laisvai judėti, dirbti ir mokytis visoje Europoje. MEPA projekto jaunieji ambasadoriai, 9a klasės mokiniai, supažindino Centro bendruomenę su tautinių mažumų kalbomis, pristatė stendinį pranešimą, skirtą Europos kalbų įvairovei.


2022 m. rugsėjo mėn. Centras, kaip sėkmingai MEPA programoje 2021-2022 m. m. sudalyvavusi mokykla gavo kvietimą apsilankyti Strasbūre. Centro penki moksleiviai ir trys mokytojos pakviesti dalyvauti 2022 m. gruodžio 7 d . vyksiančiame Euroscola Hybrid renginyje. Numatoma programa.


2022 m. birželio 21 d. istorijos mokytoja ir MEPA vyresnioji ambasadorė Jolanta S. dalyvavo baigiamąjame MEPA sezono seminare, kuris vyko Vilniaus oro uosto konferencijų salėje. Pirmoje dalyje dalyviai išklausė Virgilijaus Poderio pristatymą apie energetikos rinką, kylančias kainas ir nepriklausomo tiekėjo pasirinkimą, realistiškai-optimistinį Mariaus Dubnikovo ekonominės padėties ir ateities scenarijų apžvalgą bei sužinojo apie kitų metų Europos Parlamento prioritetus. Antroje dalyje MEPA projekto komanda apžvelgė dalyvaujančių mokyklų MEPA veiklas, – Europos dieną (ar savaitę), kitus metų eigoje organizuojamus renginius, komunikaciją, vertinimo kriterijus bei pateikė 2021-2022 mokslo metų mokyklų reitingą.

2021-2022 mokslo metais Centras aktyviai dalyvavo MEPA projekte, pateikė galutinę projekto ataskaitą, kuri atitiko visus projekto reikalavimus (yra įsteigtas ES informacijos centras, paminėta Europos diena, pravesta 105 pamokos, kuriose buvo panaudota MEPA mokomoji medžiaga). Pagal reitingus Centras užėmė 10-ą vietą (iš 117 dalyvaujančių mokyklų), kuo labai didžiuojamės! Turėsime garbę savo mokyklą papuošti MEPA ambasadorės statusą patvirtinančia lentele. Centro jaunesnieji ir vyresnieji ambasadoriai gavo tai patvirtinančius diplomus.

MEPA 2021-2022 mokslo metų sezono apžvalga


2022 m. gegužės mėnesį Centre vyko įvairių veiklų, kurios buvo skirtos Europos dienos – taikos ir vienybės Europoje – minėjimui. Į šias veiklas dalyvauti buvo įtraukiami Centro mokiniai, mokytojai, taip pat kviečiami centro darbuotojai ir mokinių tėveliai. Europos Sąjungos kūrimasis siejamas su 1950 m. gegužės 9 d. tuometinio Prancūzijos užsienio reikalų ministro Roberto Schumano pasiūlymu kartu valdyti anglių ir plieno gamybą, kad nė viena šalis negalėtų slaptai ginkluotis prieš kitas valstybes. Vėliau gegužės 9 d. Europos Sąjungoje pradėta minėti kaip Europos diena. KPDUC už vieningą ir solidarią Europą!

  • Gegužės 3 d. 10b klasės mokiniai dalyvavo Demokratijos žinių konkurse.
  • Gegužės 9 d. minėdami Europos dieną 5-10 klasių mokiniai dalyvavo Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje organizuojamame tradiciniame  „Europos egzamine“ 2022. Pasiruošimas egzaminui vyko atliekant užduotis „Europos egzamino” treniruotėje ir peržiūrinėjant įvairius informacijos šaltinius oficialioje ES  svetainėje.
  • Gegužės 9 d. 6a klasės mokiniai dalyvavo Kauno miesto mokyklų 6 klasių mokinių integruotame istorijos – anglų k. protų mūšyje „Aš – Europos pilietis“ (“I am the citizen of Europe”).
  • Mokyklos Europos parlamento ambasadoriai: istorijos mokytoja Jolanta ir technologijų mokytoja Kristina, informacinių technologijų mokytoja Lina, geografijos mokytoja Zita, bei jaunieji ambasadoriai 10b klasės mokiniai: Liveta I., Gabrielė A., Dovydas M., Danielius M., Lukas Z., Rokas B., Lukas J. ir Edvinas L. paruošė stendą, skirtą Ukrainai. Mokiniai surinko medžiagą stendui. Jame atsispindėjo svarbiausi faktai apie Ukrainos valstybę: geografinė padėtis, žymiausi objektai, svarbiausieji bruožai, kurie išskirtinai būdingi Ukrainai.
  • Gegužės 12 d. MEPA jaunieji ambasadoriai, 5-10 kl. mokiniai dalyvavo viktorinoje „Pažinkime Europą“. Mokiniai dalinosi savo kelionių po ES patirtimi. Išskyrė svarbiausias kelionių kryptis ir tai sužymėjo žemėlapyje.
  • Gegužės 12 d. mokytojos Jolanta S., Kristina M., Lina V. su MEPA jaunaisiais ambasadoriais dalyvavo nuotoliniame MEPA seminare apie ES paramą Ukrainai.
  • Per būrelius ir popietinį laiką 5-10 kl. mokiniai naudojasi įvairiais su Europos Sąjunga susijusiais žaidimais iš ES Europos mokymosi kampelio, taip plėsdami savo žinių akiratį ir supratimą apie Europos Sąjungą.
  • 7a ir 8a klasių mokiniai su mokytojomis Jolanta S. ir Kristina M. lankėsi Stačiatikių bei Evangelikų Liuteronų bažnyčiose. Domėjosi tikėjimo simboliais, ieškojo skirtumų ir panašumų. Per pokalbius su mokiniais buvo analizuojama religijų įvairovė Kauno mieste.
  • Visą gegužės mėnesį mokiniai ir mokytojai yra pakviesti gerinti ir tobulinti finansinį raštingumą dalyvaujant Ekonomikos viktorinoje nuotoliniu būdu.

  • 2022 m. balandžio 12 d. vyko atvira integruota anglų kalbos, rusų kalbos ir etikos pamoka „Velykų simboliai ir tradicijos Lietuvoje, D. Britanijoje ir Rusijoje“ #MEPA.
  • 2022 m. kovo 1 d. IT ir istorijos mokytojos su MEPA jaunaisiais ambasadoriais dalyvavo nuotoliniame MEPA seminare apie lyčių lygybės situaciją Europos Sąjungoje ir Tarptautinę moters dieną su EP nare A. Maldeikiene ir Europos lyčių lygybės instituto eksperte dr. Jolanta Reingarde.
  • 2022 m. vasario 28 d. (pirmadienį), 8 val. KPDUC mokytojai, mokiniai ir visi darbuotojai dalyvavo visuotinėje istorijos pamokoje. Tai buvo Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LŠMPS) inicijuota palaikymo UKRAINAI akcija Lietuvos mokyklose.  LŠMPS pirmininko pavaduotojas ir istorijos mokytojas Audrius Jurgelevičius pravedė nuotolinę visuotinę istorijos pamoką apie Ukrainą, jos šimtmečių istoriją, valstybingumo šaknis. Pamoka buvo transliuojama tiesiogiai internetu, ją galima peržiūrėti bet kuriuo metu.

2021


  • 2021 m. gruodžio 9 d. Centre vyko MEPA projekto inicijuota integruota istorijos, geografijos, muzikos, lietuvių ir rusų kalbų, matematikos ir gamtos mokslų pamoka, skirta Tarptautinei žmogaus teisių dienai paminėti. Ji vyko 4–10 klasėse. MEPA ambasadoriai parengė dainą (klausyti), skaidres ir žaidimą apie žmogaus teises. 10b klasės mokiniai gamtos mokslų pamokoje „Žmogaus teisės. Raida ir kaita“ su mokytoja Ž. Černiauskiene diskutavo apie pagrindines teises, kuriomis remiasi Europos Sąjunga. Istorijos ir matematikos pamokose „Vaiko teisės ir pareigos“ 6b ir 5a klasės mokiniai su mokytojomis J. Strebeikiene ir R. Bundziene diskutavo, kad teisės yra neatsiejamos nuo pareigų, kad būtina gerbti ir saugoti kitų žmonių privatumą. 8a klasės mokiniai per rusų kalbos pamoką su mokytoja L. Andriuškevičiene diskutavo tema „Žmogaus teisių gynėjai. ES skiriama Sacharovo premija už minties laisvę“. Geografijos pamokoje 6a klasės mokiniai su mokytoja Z. Talutiene diskutavo apie žmogaus teises, kurias būtų galima apibrėžti kaip moralės ir elgesio normas, visuomenines vertybes, žaidė Kahoot žaidimą „Žmogaus teisės“. Muzikos pamokoje mokytoja D. Jagelavičiūtė su 4 klasės mokiniais dainavo „Human“ (Karaoke versija). Lietuvių kalbos pamokoje 7a klasės mokiniai su mokytoja G. Petkuviene diskutavo apie A. Sacharovo asmenybę, kuris savo pavyzdžiu įkvėpė kovoms už žmogaus teises ir laisvę. Pamokų metu buvo padaryta išvada, kad tik žmogiškosios teisės ir laisvės užtikrina visavertį žmogaus gyvenimą, tačiau reikia nepamiršti, kad teisės neatsiejamos nuo pareigų. Ruošiantis pamokai apie savo teises ir norėdami geriau suprasti žmogaus teises įvairiose situacijose naudojomės internetiniu informaciniu, švietimo ir savipagalbos įrankiu Žmogaus teisių gidas.
  • 2021 m. lapkričio 23 d. MEPA projekto komanda pakvietė jaunuosius ir vyresniuosius ambasadorius (7-10 klasių mokinius ir jų mokytojus) dalyvauti nuotoliniame seminare „Trys įdomiausios dabarties technologijų idėjos“. Kokios technologijos šiuo metu sulaukia didžiausio technologijų žurnalistų dėmesio? Kokias naujas idėjas jos nešasi su savimi? Apie tris karščiausias šių dienų technologijas papasakojo mokslo ir technologijų idėjų populiarintojas, radijo ir televizijos laidu vedėjas Lukas Keraitis. Mums visiems buvo labai įdomu susitikti su Luku, iš internetinių paskaitų pažįstama labai entuziastinga, daug žinių turinčia visapusiška asmenybe. Mus sudomino iš jo išgirstos naujienos apie visas šių dienų pasaulyje tobulėjančias technologijas: dirbtinį intelektą, metavisatą, internetinę valiutą. Įdomu, kad kūrybiškumas būdingas ne tik žmogui, kad poeziją gali kurti ir dirbtinis intelektas. Galbūt ateityje internetinė valiuta pakeis tikrą valiutą, todėl gali būti taip, kad po keleto dešimtmečių pinigų kupiūros, kurias dabar dar laikome savo rankose, bus eksponuojamos Lietuvos muziejuose. Žinios – jėga, todėl norime tokių susitikimų ir daugiauǃ

2019


  • 2019 m. gegužės 2 d. Kauno Prano Daunio ugdymo centro MEPA ambasadoriai mini Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 15-ąsias metines.
  • 2019 m. gruodžio 12 d. Kauno Prano Daunio ugdymo centre vyko renginys, skirtas Tarptautinei žmogaus teisių dienai paminėti. Jaunesnieji mokyklos ambasadoriai 8b klasės mokiniai kartu su vyresniosiomis MEPA ambasadorėmis mokytojomis J. Strebeikiene ir K. Mikalajūnaite 2-5 klasių mokiniams pravedė renginį ,,Žmogaus teisės. Vertybės“. Mokiniai žiūrėjo skaidres apie minties laisvės raidą, piešė piešinius, bei žaidė žaidimus. Džiaugiamės, kad esame laisvi.
  • 2019 m. rugsėjo 26 d. stendų, skirtų prancūzų ir italų kalboms pristatymas. EUROPOS KALBŲ DIENA

2018


  • 2018 m. birželio 19 d., Europos Parlamento informaciniame centre, Gedimino pr. 16,  Vilniuje vyko baigtinis MEPA seminaras. Kartu su kitais 70 Lietuvos mokyklų mokytojų jame dalyvavo ir mūsų ugdymo centro mokytojos Daiva Ruočkienė ir Jolanta Strebeikienė. Buvo įdomus LR krašto apsaugos viceministro Edvino  Kerzos pranešimas apie kibernetinį saugumą Lietuvoje bei Europos sąjungoje. Šiame seminare dalijomės vykdytų veiklų patirtimi. 2018-2019 m.m. vyks tęstinis MEPA projektas.
  • Europos dienos minėjimas. 2018 m. gegužės 10 d.,  9.50 val.  šventėme Europos dieną.  Ryte mokytojai kartu su mokiniais rado ant klasės mokytojo stalo informaciją, kur visiems rinktis.  Informacija buvo pateikta  QR & Barcode Scanner programa. Per trečią pamoką mokyklos skaitykloje vyko protų mūšis, kuriame dalyvavo 6-10 klasių mokiniai, buvo penkios grupės. Kiekviena grupė sugalvojo kuo įdomesnį savo pavadinimą. Vyko įnirtinga kova. Nugalėtojai buvo apdovanoti prizais.
  • 2018 m. sausio mėnesį mokytojos su jaunaisiais ambasadoriais paruošė informacinę lentyną „Informacija apie Europos Sąjungą“.
  • Rugsėjo 26 d. yra švenčiama Europos kalbų diena. Europa yra turtinga savo kalbomis – šiame žemyne yra daugiau nei 200 vietinių kalbų. Tradiciškai Europos kalbų diena paminėta ir Centre – su dainomis, žaidimais, užduotimis.

Nuo 2017 m. spalio mėn. Kauno Prano Daunio ugdymo centras dalyvauja  projekte „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“. Projektas vyksta  2017 m. spalio mėn. – 2018 birželio mėn. Informaciją apie projektą ir mokymo priemones rasite čia (žiūrėti). Šioje svetainėje daug papildomos medžiagos, kurią galima panaudoti klasės valandėlėse. Yra  galimybė pasinaudoti elektroninėmis pratybomis. Fiksuokite pamokų temas susijusias su Europos sąjunga ir mokinių skaičių bei datą, kada tai vyko. Mokyklos skaitykloje yra paruoštas papildomos literatūros stendas. Projekto eigoje, mokinių iniciatyvinė grupė kartu su mokytojomis Jolanta ir Daiva praves pamokas ES tema, suteiks papildomos informacijos.


KPDUC projektai: 2017 – 2022

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status