Projektas „Gamtos ir draugystės taku“

Projektas „Gamtos ir draugystės taku“

2022 m. birželio 9 d. 5b klasės mokiniai tarpmokyklinį pažintinį – tiriamąjį projektą „Gamtos ir draugystės taku“ kartu su savo draugais iš Kauno Jono Laužiko mokyklos užbaigė tyrinėdami Dubravos rezervatinę apyrubę. Dubravos arboretume atvykusius mokinius pasitiko darbuotoja Renata Vaškevičienė, kuri papasakojo apie sukauptą vietinių ir svetimžemių medžių bei krūmų kolekciją, dovanojo atvirukų rinkinukus. Žydinčios alyvos ir rododendrai džiugino mokinius savo spalvomis ir žiedais, kvapais. Kupini gerų emocijų visi važiavo aplankyti Dubravos dvynių – tai kamienais suaugę du medžiai – paprastasis ąžuolas ir paprastoji pušis, kurių draugystė tęsiasi daugiau kaip 150 metų. Rezervatinėje apyrubėje aplankė vaizdingiausią pažintinio tako dalį – pelkę, kurioje šiuo metu baltais žiedeliais, tarsi sniegas, žydi švyliai. Prie Kauno marių pakrantės mokiniai žiūronais stebėjo plaukiojančias gulbes, pačių iškeltus inkilėlius- kokie paukšteliai apsigyveno, kompasais bandė nustatyti pasaulio kryptis, didinamaisiais stiklais stebėjo vabaliukų gyvenimą. Kelionės pabaigoje visi vaišinosi prie bendro stalo, dalinosi įspūdžiais. Projektas baigėsi, bet savo draugams, linkėdami geros vasaros, tariame: „Iki susitikimo rudenį!“. Mokytoja Danuta Kauklienė


2022 m. balandžio 15 d. Kėdainių „Ryto“ progimnazija organizavo XXII nacionalinę moksleivių ir mokytojų konferenciją „Gamta ir mes“. Joje dalyvavo ir pranešimus skaitė mokiniai ir mokytojai iš įvairių Lietuvos mokyklų. Mokytoja Danuta Kauklienė kartu su Jono Laužiko mokyklos mokytoja L. Svyliene skaitė pranešimą „Gamtos pažinimo ir terapijos, gamtosauginio ugdymo(si) patirtys, vykdant tarpmokyklinį pažintinį – tiriamąjį projektą „Gamtos ir draugystės taku“. Mokytojos dalijosi patirtimi ir įspūdžiais, kaip dviejų mokyklų mokiniai įvairiais metų laikais tyrinėjo mišką, atliko įvairias gamtosaugines veiklas. Pranešimas publikuojamas leidinyje „Gamta ir mes“.

  • 2022 m. kovo 17 d. 5b klasės mokiniai, vykdydami tarpmokyklinį projektą „Gamtos ir draugystės taku“, pasikvietę 2a kl. draugus, važiavo į Girionis. Kovo mėnesį šalyje vyksta tradicinė inkilų kėlimo šventė „Paukščiai grįžta namo“ (žiūrėti). Projekto dalyviai šalia Kauno marių vaizdingos pakrantės iškėlė net 20 inkilų grįžtantiems paukščiams. Rudenį, kai paukšteliai išskris, mokiniai važiuos valyti jų namelių. Dėkojame Vaišvydavos girininkijos girininkui Aivarui Audėjaičiui už suteiktą galimybę rūpintis miško giesmininkais ir už įdomią ekskursiją po Dubravos rezervatinę apyrubę.
  • 2022 m. kovo 2 d. 5b kasės mokiniai lankėsi Lietuvos Agrarinių ir miškų mokslų centro laboratorijoje (žiūrėti). Ten jie susitiko su savo draugais iš Kauno Jono Laužiko mokyklos. Laboratorijoje laukė pažintis su įvairiais prietaisais ir moksline įranga, įdomūs pasakojimai apie vykdomus dirvožemio, vandens, maisto, oro tyrimus . Mokiniai susidomėję stebėjo, kaip ir kokiais prietaisais tiriamas jų atsivežtas vanduo iš Lekėčių Didžiojo šaltinio. Visi džiaugėsi atlikto tyrimo rezultatu – šaltinio vandenį gerti galima, jis – tyras, sveikas, skanus. Dėkojame už šiltą priėmimą pavaduotojai Karolinai, laborantėms: Danutei, Marytei, Živilei.
  • 2022 m. vasario 23 d. 5b  ir 6c klasių mokiniai, vyko į Lekėčius. Miško muziejuje jų laukė Kauno Jono Laužiko mokyklos tarpmokyklinio projekto „Gamtos ir draugystės taku“ draugai.  Girininkas Jonas Urbanavičius supažindino su Šakių miškų urėdijos istorija, įspūdingomis žvėrių ir paukščių, drugių ir vabzdžių kolekcijomis (žiūrėti). Pamatėme mažiausią Lietuvos paukštelį karetaitę, kabantį ant šakelės supintą remezos lizdelį, baltąjį kiškį, sužinojome, kaip galima nustatyti briedžio amžių. Mokiniai tyrinėjo žiemos mišką, žvėrelių pėdas, padėjo miško gyventojams atvežtas lauktuves, aplankė trykštantį Didįjį šaltinį.  Kuo naudingas šaltinio vanduo, sužinos ištyrę jį laboratorijoje.  Kitą dieną visi džiaugėsi girininko atsiųstu filmuotu vaizdeliu, kaip miško žvėreliai vaišinasi mokinių atvežtais skanėstais.
  • 2021 m. gruodžio 2 d. 5b klasės mokiniai buvo pakviesti į V. Kudirkos bibliotekos Šilainių padalinį, kur vyko renginys „Draugystės takas“ (žiūrėti). Jo metu vyko edukacija apie gamtos pokyčius žiemą, miško gyventojus, apie draugystę. Buvo skaitomos knygelės, žaidžiama. Renginys – projekto „Gamtos ir draugystės taku“, kuriame dalyvauja bibliotekos Šilainių padalinys, dalis. Kartu dalyvavo ir Jono Laužiko mokyklos mokiniai. Džiaugiamės puikiu renginiu, įgytomis žiniomis, bendradarbiavimo patirtimi, pozityviomis emocijomis. Dėkojame edukatorei Gražinai.
  • 2021 m. lapkričio 17 d. 5b klasės mokiniai kartu su Kauno Jono Laužiko mokyklos 8b klasės mokiniais dalyvavo nuotolinėje viktorinoje „Ką žinai apie rudeninį mišką?“ (žiūrėti). Viktorina buvo skirta žinioms, įgytoms išvykos į Kačerginės mišką įtvirtinimui. Pralaimėjusių viktorinoje nebuvo, nugalėjo draugystė.
  • 2021 m. spalio 6 d. 5b klasės mokiniai su mokytoja Danuta K. vyko į Kačerginės miško Barsukynės poilsiavietę, kur vyko integruota pažintinės, orientacinės, fizinės veiklos pamoka „Tyrinėjame rudeninį mišką“ (žiūrėti). Penktokai tyrinėjo miško kvapus, garsus, rastas įvairias miško gėrybes. Atlikę visas užduotis, vaikai smagiai pasisupo poilsiavietėje įrengtomis sūpuoklėmis.
  • Bendradarbiavimas su Kauno Jono Laužiko mokykla tęsiasi jau trečius metus. 2021-2022 mokslo metais vykdome pažintinį tiriamąjį projektą „Gamtos ir draugystės taku“. Projekto tikslas: ugdyti mokinių socialines – emocines ir pažintines kompetencijas. Tyrinėjant gamtą per pojūčius ir emocijas, sieksime stiprinti emocinę mokinių sveikatą.

KPDUC projektai: 2017 – 2023

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status