Saugesnio interneto diena 2018

Tarptautinė Saugesnio interneto diena 2018 m. buvo paminėta vasario 6 d. su šūkiu „Junkis, kurk, ir dalinkis pagarbiai: geresnis internetas prasideda nuo tavęs!“.

Saugesnio interneto diena yra švenčiama nuo 2004 metų. Pirmaisiais metais šią dieną minėjo 13 Europos šalių ir Australija. Dabar ši diena švenčiama daugiau nei 120 šalių visame pasaulyje (įskaitant visas 28 Europos Sąjungos šalis). Iš viso 2017 m. šią dieną paminėjo daugiau nei 21 000 mokyklų ir arti 20 milijono žmonių. Šios dienos minėjimą Lietuvoje inicijuoja projekto „Saugesnis internetas“ vykdytojai kartu su projekto partneriais ir draugais.

Centras minėdamas Saugesnio interneto dieną turėjo galimybę dalyvauti šventiniame renginyje vasario 6 d. „Viskas prasideda nuo MŪSŲ!“, kuris vyko Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO, Vilniuje. Į renginį buvo pakviesta Kauno Prano Daunio ugdymo centro komanda: informacinių technologijų mokytoja Lina Vitkuvienė, auklėtoja Kristina Mikalajūnaitė, 6a mokinys D. Kasparavičius, 6b kl. mokiniai: G. Aukščiūnaitė, L. Ilikaitė, D. Mikalauskas, L. Zelekonis.

Renginio metu skaitoma paskaita tema „Kaip teisingai išnaudoti socialinius tinklus?!“ buvo verčiama į gestų kalbą ir transliuojama tiesiogiai. Paskaitos metu, dalyviai galėjo sužinoti, kaip teisingai išnaudoti socialinius tinklus ir savo bendrame sraute matyti profesionalų sukurtą turinį. Renginio vedėjas Audrius Bružas pasidalino savo patirtimi internete, o pamokos vedėjas parodė daugybę gerų pavyzdžių kaip galima socialiniuose tinkluose sužinoti daug naudingų dalykų, išmokti kalbų, „pasivaikščioti“ Marso paviršiumi su marsaeigiu Curiousity.

Tą dieną Centro 5-10 klasių mokiniai, mokytojai ir kiti darbuotojai taip pat galėjo stebėti tiesiogiai transliuojamą paskaitą klasėse, dalykų kabinetuose, darbo vietose prie ten esamų kompiuterių. Paskaitą galima peržiūrėti bet kuriuo metu prisijungus su šia nemokama nuoroda  https://youtu.be/4lG-z8wzx3Y.

Renginio dalyviai taip pat turėjo galimybę pasitikrinti savo žinias atliekant įvairias užduotis. Mokinius džiugino įvairios interaktyvios linksmos veiklos, mokytojai turėjo galimybę išgirsti naudingos informacijos, kad galėtų vėliau pritaikyti ją savo darbe. Saugesnio interneto jaunimo forumo nariai kurdami reportažus suteikė galimybę renginio dalyviams pasijusti kino žvaigždėmis.

Dėkojame projekto „Saugesnis internetas“ vykdytojams už galimybę dalyvauti prasmingame ir naudingame renginyje bei puikią progą kartu kurti šventinę nuotaiką!