Susitikimas su Erudito licėjaus mokiniais

Lapkričio 17 d. centre lankėsi Erudito licėjaus mokiniai. Erudito licėjaus mokytojos Irenos Grinkevičienės įspūdžiai:

„Perskaitėme biografinę apysaką apie Heleną Keler – aklą, kurčią ir nebylę mergaitę, kuri parodo, kokios beribės žmogaus galimybės. Ji yra pasakiusi tokią mintį: „Pačių gražiausių ir nuostabiausių dalykų pasaulyje negalime išgirsti ar pamatyti, tačiau juos galime pajusti širdimi.“ Vakar mokiniai suprato, kad kurčiųjų gyvenime daug dalykų pajuntama širdimi, o šiandien prisilietėm prie dar kitokio gyvenimo – aklųjų ir silpnai matančių. Šios mokyklos mokytojos kantriai aiškino ir mokė Brailio rašto, vaikščioti su baltąja lazdele, naudotis prietaisu, kuris atpažįsta rūbų spalvą, visiškoje tamsoje rasti kėdę, stalą, o ant jo puodelius ir arbatą…. Grįžome į licėjų tylesni ir mąslesni. Daug dalykų pajutome širdimi…“