Tolerancijos savaitė

Lapkričio 13-17 d. vyko TOLERANCIJOS SAVAITĖ. Paminėjimo simbolis – rankos, kurios atspindi mintį, kad visų rankos yra skirtingos: mažo vaiko, suaugusio ar senyvo žmogaus, vyro ir moters, skirtingų rasių atstovų. Šios idėjos esmė – žmogaus rankomis pasaulyje daromi geri ir blogi darbai. Tolerancijos savaitėje dalyvavo 1-10 klasių mokiniai, visą savaitę klasės valandėlių metu auklėtojai ir mokytojai bendravo, diskutavo su vaikais tolerancijos tema. Kiekviena klasė savaitės pradžioje pagamino darbelius – rankas, kurios kabėjo ant klasių durų ir džiugino akį beveik visą savaitę. Lapkričio 14-15 d. vyko „Tolerancijos kino“ dienos, kurių metu rodyti filmai ir animaciniai filmai mokiniams tolerancijos tematika. Lapkričio 16 d. minima „Tolerancijos diena“, bendrai veiklai susibūrė ugdymo centro bendruomenė , pirmadienį padarytos rankos klijuojamos ant bendro ilgo lapo, paliekant vietos žodžiams ir piešiniams, ką mokinių manymu atspindi žodis tolerancija. Bendras darbelis kabinamas ugdymo centre matomoje vietoje, kad dar ilgai primintų tolerancijos svarbą. Savaitės užbaigimas, tai aptarimas – apibendrinimas klasėse, ką suprato, kokios mintys kyla galvojant apie toleranciją po savaitės.

Būkime TOLERANTIŠKI! Tolerancija, tai paprasčiausiai supratimas, kad kiti yra tau lygūs, kad visi – tokie patys žmonės, piliečiai, asmenybės, ir turi vienodas teises kaip ir tu, tai – pakantumas kitiems, supratimas, sugebėjimas priimti žmones tokius, kokie jie yra.

Darželyje taip pat buvo minima Tolerancijos diena visą savaitę. Visi kartu ir atskirai: piešė, karpė, dekoravo rankytes, žiūrėjo filmus apie draugystę ir toleranciją, kalbėjo per klasės valandėles apie toleranciją. Ačiū darželio ir mokyklos bendruomenei už dalyvavimą ir margaspalvėmis rankytėmis dekoruotas sienas, klasių duris ir kitas centro erdves!