Tolerancijos švyturys

Lapkričio 15 d. Kauno Prano Daunio ugdymo centre minėjome Tarptautinę Tolerancijos dieną. Šių metų šios dienos simbolis – Tolerancijos Švyturys. Švyturys kaip simbolis reiškia pagalbą, nes rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos. Taip ir žodis tolerancija, savo prasme reiškia pagalbą, toleruodami ir gebėdami priimti kitos lyties, tautybės, tikėjimo, pažiūrų ar kitų ypatybių turintį žmogų, padedam jam jaustis tokiu pat žmogumi kaip ir visi kiti. Nuo pirmadienio centro mokiniai gamino darbelius – ŠVYTURIUS, kurie ant klasių durų puikavosi visą savaitę. Klasių vadovai vedė vaikams „Tolerancijos pamoką“.

Lapkričio 15 d. visos klasės rinkosi Centro salėje kartu paminėti Tolerancijos dieną, kiekviena klasė pristatė savo ŠVYTURĮ, minėjimą užbaigėme vaikų dainomis.

Šią prasmingą dieną sulaukėme ir svečių – Kauno Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro mokytojų ir mokinių, būsimųjų socialinių darbuotojų padėjėjų. Viešnagės metu mokiniai ir mokytojai stebėjo pamoką, dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose, kuriuose susipažino su Brailio rašto abėcėle, mokėsi rašyti, atpažinti daiktus, vaikščiojo su baltąja lazdele, sužinojo, kaip mokiniai mokosi informacinių technologijų, kokias kompensacines ir kompiuterines priemones naudoja regos negalią turintys asmenys.

Tolerancijos dienai paminėti darželyje nuo lapkričio 11 d. veikia kūrybinių darbų paroda „Švyturys“. Darželio bendruomenė, ypač tėveliai ir vaikai, kaip visada stebina kūrybingumu, išmone, o kartais ir inžineriniais sprendimais! Tikrai neužplauksime ant seklumos! Bendruomenės darbų paroda tolerancijos dienai paminėti „Švyturys“.

Lapkričio 18 d. darželio vaikai svečiavosi lopšelyje/darželyje „Vilnelė“ ir dalyvavo renginyje „Draugystės švyturys“. Tai projekto „Draugystės tiltai“ renginys, skirtas Tolerancijos dienai paminėti. Vaikai sukūrė švyturį, jį papuošė, šoko, dainavo, žaidė, džiaugėsi.

Lapkričio 12-22 d. 3b, 4a, 5b klasės mokiniai dalyvavo respublikinėje  piešinių parodoje „Aš – toks, tu – kitoks ir pasaulis tampa spalvotas!“, skirtoje paminėti Tarptautinę Tolerancijos dieną. Parodos organizatoriai – Vilkaviškio r. Kybartų „Rasos“ specialioji mokykla. Šiai specialiųjų ugdymosi poreikių mokinių sukurtų darbų parodai, pedagogai ir mokiniai iš 25 Lietuvos ugdymo įstaigų  atsiuntė apie 130 darbų.

Piešiniai parodoje – žiūrėti: