Vasaros stovykla „Kupolė“

Kauno Prano Daunio ugdymo centro 7b ir 10 kl. mokiniai ir mokytojos Kristina, Daiva, Aušra ir Živilė birželio 19-21 d. dalyvavo aktyvaus gamtos ir etninės kultūros pažinimo stovykloje „Kupolė“  Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse.

Vasaros saulėgrįža – birželio 21-oji diena, astronominės vasaros pradžia, ilgiausia metų diena ir trumpiausia naktis. Po vasaros saulėgrįžos praėjus porai dienų tradiciškai švenčiamos Joninės, Rasos arba Kupolinės.

Ir buvo naktys švento Jono… ir dainos liejosi ir šokiai vyko, žolynus devynių rūšių surinkom ir ant žirgų pajodinėjom.

Kupolės – Joninių dieną surinktos žolynų puokštės, žolynai, turintys gydomąją galią. Tai ir buvo šventės simbolis – kupolė. Kupoliavimas turėjo magiškų veiksmų – kupolių puokštę reikia suskinti iš devynių žolynų. Iš surinktų žolynų vainiką pinti reikia tylomis. Galima nusipinti tris vainikus: ant galvos – amžinybės simbolis, leidimui vandenin – brandos simbolis, sudeginimui – jaunų dienų simbolis.

Už puikiai praleistą laiką nuoširdžiai dėkojame rėmėjams: LIONS tarptautinės organizacijos Kauno M.K. Čiurlionio klubui ir Asociacijai Kauno klubui „Lions“, Britanijos-Lietuvos bendrijos labdaros fondui „The Tiltas Trust“.