„Velykų margutis“ Birštono muziejuje

Velykos – ypatingų išgyvenimų metas. Jis susijęs su atgimimu. Ši šventė yra krikščioniška, tačiau pagrindinis jos simbolis – margutis. Tad antrus metus tapo tradicija 2a ir 2b klasės mokiniams dalyvauti edukaciniame užsiėmime „Velykų margutis“.

Balandžio 12 dieną 2a ir 2b mokiniai su mokytojomis Vilma Barkauskiene, Danuta Kaukliene bei mokytojo padėjėjomis Raimonda Stankevičiene ir Areta  Narkevičiene vyko į Birštono muziejų.

Edukacinio užsiėmimo metu antrokai sužinojo apie Šv. Velykų tradicijas, papročius, margučių marginimo būdus. Kiekvienas vaikas išbandė kiaušinių marginimo techniką – natūraliomis žolelėmis ir labai džiaugėsi gautu rezultatu.

Mes tikimės, kad ši Velykinė edukacija ugdytinių širdelėse išliks ilgam. Ir kad nueinantys užmarštin senieji mūsų tautos papročiai išliks, o gal atgims iš naujo dar ryškesnėmis spalvomis.

Parengė mokytoja Vilma Barkauskienė