AČIŪ Tau, Mokytojau!

Ir vėl rugsėjis, drėksta tavo akys,
Krūtinę varsto keistas jaudulys.
Širdis suspurda, kaip sparnai plaštakės,
Kai vėlei klasės praveri duris.
Skubėsi prie lentos, rašysi datą.
Trupės tarp pirštų vėl balta kreida.
Gulės knyga ant mokytojo stalo.
Šiandieną ji ir vėl bus atversta.
Tuoj nuaidės mokyklinis skambutis,
Lyg kregždės nardys žvilgsniai mokinių.
Kaip gera, kai ir vėl gali jiems būti
Ir mokytoju, ir tikru draugu.

Kęstutis Ivinskis

2022 m. spalio 5 d. profesinę šventę – tarptautinę Mokytojų dieną, Kauno Prano Daunio ugdymo centras pasitiko šventiškai. Centro erdves papuošė mokinių darbai, kuriuose be žodžių atsispindi meilė ir pagarba. Šventinę popietę pradėjo centro mokiniai muzikiniu sveikinimu mokytojams, mokinius šventei ruošė muzikos mokytojos Dileta ir Audronė ir pradinių klasių mokytoja Alma. Na o pagrindinis šventės akcentas – nuostabus Kauno muzikinio teatro solistės Ritos Preikšaitės koncertas. Charizmatiškoji solistė sušildė klausančiųjų širdis ir sielas, o daina „Mūsų dienos kaip šventė“ sujungė visą bendruomenę.

TAU, MANO MOKYTOJAU

Sveikinimai

Gerbiami Mokytojai ir įstaigų vadovai,

vietoje pompastiškų žodžių leiskite šįkart kreiptis tiesiog laišku.

Praėjusiais metais, sveikindamas Jus profesinės šventės proga, sakiau, kad geriausi dalykai gyvenime prasideda raide „M“. Tai neginčijama tiesa: Mama, Mokytojas. Mano atveju gyvenimas šią taisyklę užtvirtino dvigubai – augau mokytojos šeimoje.

Tikri mokytojai ilgam įstringa auklėtinių atmintyje. Jie prisimenami net ir po daugelio metų. Galiu nuoširdžiai pasakyti, kad praėjus pusei amžiaus, pats su didele pagarba atsimenu tikrai ne vieną. Tikiu, kad Jūs esate kaip tik tokie – mokytojai iš didžiosios raidės.

Jūsų kasdienis indėlis – neišmatuojamas. Nuoširdžiai perduodamos žinios, dosniai dalijami patarimai, motyvuojantys padrąsinimai bei dėmesys kiekvienam – padeda auginti laimingus žmones.

Jūs išmokote augančius protus mąstyti, rankas – kurti, o širdis – mylėti. Tai vertybės, kurias su savimi nešamės per gyvenimą ir dalinamės su kitais.

Seną rūbą keičiančios mokyklos ir šiuolaikiškos klasės prisideda prie sėkmingo ugdymo proceso, tačiau viso to pamatas yra švietimo bendruomenė – mokytojai, auklėtojai, jų padėjėjai, logopedai, dėstytojai ar mentoriai – tai esate Jūs.

Dėkoju už kūrybiškumą, gebėjimą sudominti ir įkvėpti. Niekada nenustokite tikėti savo profesijos verte ir galia – tai neįkainojama. Tegul atpildu už Jūsų uolų darbą tampa mokinių pelnyti aukšti pasiekimai ir tvirtas tarpusavio ryšys.

Iš visos širdies sveikinu su Mokytojų diena!

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis