eTwinnings projektas Meno terapija ugdymo centre

2024 m. kovo mėn. projekto eTwinning veiklos, kuriose dalyvavo 8b klasės mokiniai su mokytojomis Asta ir Gintare, buvo skirtos susipažinimui su Velykų tradicijomis Ispanijoje. Užsiėmimo metu ispanai supažindino su gilias tradicijas turinčiomis iškilmingomis procesijomis, jų metu skambančia muzika bei išskirtine dalyvių apranga – šilkiniais kostiumais su smailėjančiais gobtuvais, dengiančiais galvas ir veidus. Vėliau mokiniai atliko kūrybinę užduotį – kūrė popierinius ispaniškus kostiumus ir pristatė vieni kitiems.

• 2024 m. vasario mėn. pabaigoje vyko virtualus susitikimas su Ispanijos ugdymo centro mokiniais, su kuriais Centro mokiniai kartu atliko menines projekto eTwinning veiklas . 4b klasės mokiniai su mokytojomis Laima ir Gintare nuotolinės vaizdo pamokos metu pristatė ispanams Lietuvos paukščius, vėliau visi kartu, klausydamiesi paukščių čiulbėjimo, įvairiomis technikomis spalvino bei aplikavo paukščių siluetus. Užsiėmimo pabaigoje pasidžiaugė atliktais darbeliais ir atsisveikino iki kito susitikimo.
  • 2024 m. sausio mėnesio pabaigoje tęsėme projekto eTwinning veiklas su mokiniais iš Ispanijos ugdymo centro. 4b klasės mokiniai su mokytojomis Laima ir Gintare nuotolinės vaizdo pamokos metu išbandė piešimą su spalvotu ledu, pabendravo angliškai. Susitikimą užbaigėme šokiu pagal ispanišką dainą „Aš noriu turėti milijoną draugų“, taip paminėdami tarptautinę mokyklų Taikos dieną.
  • 2023 m. gruodžio mėn. Centre vyko projekto eTwinning veiklos, prie kurių prisijungė 4a klasės mokiniai su mokytojomis Alma ir Gintare. Kartu su Ispanijos ugdymo centro mokiniais štampavimo technika pagaminome Kalėdinius atvirukus, kuriuos vėliau mokiniai užrašė angliškai pasveikindami bendraamžius iš Ispanijos. Šiuo metu šventiniai atvirukai jau keliauja paštu į Ispaniją, o mes taip pat laukiame sveikinimų – pasikeitimas savo darbo atvirukais buvo vienas iš projektinės veiklos sumanymų.
  • 2023 m. birželio ir spalio mėnesiais toliau vyko eTwinning projekto „Meno terapija ugdymo centre“ užsiėmimai. Šįkart bendrai su Ispanijos mokiniais menines veiklas vykdė bei angliškai bendravo 7a klasės mokiniai su mokytojomis Asta ir Gintare. Nuotolinių bendrų vaizdo pamokų metu mokiniai kūrė spalvingus rutuliukų piešinius, išbandė naują Ispanijos mokytojų pasiūlytą metodą – piešinių kūrimą panaudojant putas ir spalvas. Pamokų pabaigoje mokiniai pasidžiaugė bendra kūryba ir savo darbais.
  • 2023 m. birželio mėn. Centro pirmo aukšto koridoriuje surengta paroda apie vaizdo ir žodžio dermę „Žvilgsnis į mokyklos kiemą“, kurioje eksponuojami parodos dalyvių piešiniai, fotografijos ir darbų refleksijos.
  • 2023 m. gegužės mėnesį Centre prasidėjo tarptautinio tarpmokyklinio eTwinning projekto „Meno terapija ugdymo centre“ veiklos. Pirmieji į projektinę veiklą įsitraukė 7a klasės mokiniai su dailės, lietuvių, rusų ir anglų kalbų mokytojomis. Mokiniai mokyklos kieme nufotografavo po vieną pasirinktą objektą, po to jį aprašė tomis kalbomis, kurių mokosi. Vėliau pagal savo nuotraukas nupiešė piešinį ir jį vėl apibūdino. Nuotraukos, piešiniai ir mokinių mintys buvo sudėti į Padlet bendradarbiavimo erdvę, tad visi norintys – ir projekto partneriai, ir Centro bendruomenė – gali apsilankyti šioje virtualioje aplinkoje ir palikti atsiliepimą paspaudę apatinėje ekrano dalyje esantį pliuso ženklą.

Nuorodos į 7a klasės mokinių darbus: Henrikas, Benas, Urtė, Ugnė, Saulius, Lukas

Centras aktyviai vykdo projektinę veiklą ne tik Centre ir šalyje, bet ir tarptautiniu mastu. Džiaugiamės projekto Erasmus+ Čekijoje vykusių mokymų metu užmegztais ryšiais su Ispanijos specialiojo ugdymo mokykla, kurie davė postūmį bendradarbiavimui ir naujo eTwinning projekto „Meno terapija ugdymo centre“ sukūrimui. Meno terapija skatina laisvą saviraišką meninėmis priemonėmis, leidžia mokiniams ugdyti kūrybinius gebėjimus atsižvelgiant į jų poreikius ir pomėgius ir yra puikus būdas mokiniams atskleisti savo vidinį pasaulį. Projekto metu su partneriais dalinsimės patirtimi per bendras veiklas ir atliktų darbų demonstravimą. Didžioji dalis veiklų naudojant įvairias technikas ir medžiagas vyks individualiai, o kitas veiklas vykdysime vaizdo skambučių metu ir tokiu būdu keisimės savo menine kūryba.

Projekto trukmė – 2023 gegužės mėn. – 2024 gegužės mėn.

Projekto partneris – specialiojo ugdymo centras CEEE ANTONIO MACHADO (Úbeda, Ispanija)

Dalyviai – KPDUC mokiniai ir pedagogai.

Projekto rezultatais bus nuolat dalijamasi eTwinnings projekto puslapyje, Centro feisbuko puslapyje ir interneto svetainėje.

Projekto partnerių prisistatymas

2023-07-05 straipsnis www.pedagogas.lt „Mokymosi perkėlimas į praktiką: vaizdo ir žodžio sąveika naudojant fotografijos metodą“

KPDUC projektai: 2017 – 2024