Interreg PL-LT tarptautiniai mokymai Lietuvoje

2018 m. gegužės 17-19 d. vyko projekto „Autism PL-LT Platform supporting services” tarptautiniai mokymai. Centro direktorė Raimonda Juknevičienė ir projekto Lietuvoje vadovė Toma Malvicė organizavo trijų dienų seminarą „Autizmo spektro sutrikimai: vaikų raidos ypatumai ir praktiniai ugdymo organizavimo aspektai“, kuriame dalyvavo ir projekto partneriai iš Balstogės (Lenkija). Pirmą dieną buvo aptarti ugdymo organizavimo aspektai darželyje, individualus darbas su vaikais, turinčiais autizmo spektro sutrikimą. Antrą dieną buvo aptarti ugdymo organizavimo aspektai mokykloje, atviros veiklos ir pamokos, individualus ir grupinis darbas su mokiniais, turinčiais autizmo spektro sutrikimą, informacinių technologijų taikymas ugdymo procese. Trečią dieną buvo pristatytas teorinis ir praktinis Denverio modelis, aptarta vaikų, turinčių autizmo spektro sutrikimų sensorinė patirtis.
Gegužės 18 d. svečiai iš Lenkijos – Balstogės pedagogai ir kiti dalyviai buvo pakviesti į atviras pamokas centre:
– savarankiškumo ir socialinių įgūdžių lavinimo veikla buityje „Aš moku pats”,
– meninės veiklos pamoka „Pavasario linksmybės”,
– pasaulio pažinimo pamoka „Zoologijos sode“,
– matematikos pamoka „Sudėtis ir atimtis 100 ribose“,
– muzikos pamoka „Linksmasis ritmas“,
– matematikos pamoka „Geometrinės figūros. Geometrija šalia mūsų“,
– pasaulio pažinimo pamoka „Vaisiai ir daržovės“,
– logopedinis užsiėmimas-diskusija „Globalaus skaitymo metodo mokymo galimybės“.