Nepamiršk parašiuto

2017-2019 m. Kauno regione vyksta projektas „Nepamiršk parašiuto“. Tikslas – padėti jaunuoliams susigaudyti iš pirmo žvilgsnio nepaprastoje ir painioje socialinio draudimo sistemoje, sužinoti ir įvertinti neoficialaus darbo pavojus, pasidomėti socialinėmis garantijomis.

Mūsų ugdymo centras taip pat jungėsi prie šio projekto. Pasikvietėme svečią Donatą Jankauską, VSFV patarėją  (komunikacijos skyrius), kuris pristatė informaciją apie VSD. Teigė, kad žingsnis į suaugusiųjų gyvenimą – kupiną nuotykių ir iššūkių –, tai tarsi kvapą gniaužiantis šuolis, o jo saugumą ir sėkmę užtikrina parašiutas.

Mokytojos: Daiva Ruočkienė, Žydruolė Černiauskienė, Lina Vitkuvienė, Jolanta Strebeikienė vedė integruotą pažintinę pamoką „Burtažodis socialinis draudimas, kaip jis veikia ir kam to reikia?“ 8-10 kl. mokiniams.

Šio projekto medžiaga gali būti integruojama į įvairias pamokas – ekonomikos, istorijos, pilietiškumo ir kt., taip pat į klasės valandėles, derinama su projektine ar užklasine moksleivių veikla.