Projektas „2022-ieji – Gyvūnų gerovės metai“

Projektas „2022-ieji – Gyvūnų gerovės metai“

2022 m. spalio 13 d. 5b, 6b, 7c, 8b klasių mokiniai, vykdydami ilgalaikio projekto ,,2022-ieji – gyvūnų gerovės metai”, III-ąjį etapą, kartu su savo mokytojomis važiavo į beglobių gyvūnų prieglaudą. Kauno gyvūnų gerovės namai „Nojus” yra vieni moderniausių Lietuvoje, kurie kokybiškai ir profesionaliai rūpinasi beglobių gyvūnų gerove, Darbuotojos Oksana ir Kristina papasakojo apie šunų, kačių kasdienybę, globą, priežiūrą, kaip gyvūnai patenka į šiuos namus. Išvyka mokiniams paliko neišdildomą įspūdį, nes jie ne tik pamatė, įgijo žinių apie prieglaudos keturkojus, bet ir patys galėjo pavedžioti, paglostyti šuniuką Karį. Mokinius išlydėjo būrys gandrų, taip pat radusių prieglobstį šiuose jaukiuose namuose. Šuniukai mokiniams dėkoja už atvežtas lauktuves, o mes džiaugiamės šiek tiek prisidėję prie gyvūnų gerovės užtikrinimo. Esame tikri, kad nuostabūs šių namų keturkojai sutiks savo šeimininką. Dėkojame gyvūnų gerovės namų administratorei Simonai už šiltą priėmimą.


2022 m. spalio 12 d. 1b, 7c, 10a klasių mokiniai džiugiai nusiteikę vyko į „Gyvą kalną“ Kaišiadorių raj., kur vyko integruota pasaulio pažinimo ir komunikacinė veikla „Pažink naminius gyvulius ir paukščius“. Ar žinome, kaip dėkoja palesintos antys ir žąsys, ir koks triušių dėkingumas už morką? Greičiausiai ne kiekvienas esame patyrę, koks jausmas, kai gaidys tupi ant galvos, ar kaip viršutinių dantų neturinti ožkelė švelniai rupšnoja avižas tiesiai iš delno… Kuo ypatingas plikakaklis gaidys? Kaip savo ištaigingais „batais“ ir „karūnomis“ puikuojasi nenusakomų spalvų vištelės ir balandžiai, koks draugiškas gali būti kalakutas ar kaip atrodo didžiausios europinės pilkosios žąsys. Mokiniai dar ilgai klegėjo ir dalinosi įspūdžiais grįždami į ugdymo centrą!


2022 m. gegužės 26 d. 5b ir 7b klasių mokiniai važiavo į Anykščius. Tęsiant projekto „2022- ieji gyvūnų gerovės metai“ vykdymą, buvo vykdoma integruota pažintinės, fizinės veiklos pamoka „Pasaulio gyvūnai iš arti“ Safari parke. Važinėdami visureigiais po 50 hektarų kalvų, pelkių, miškelių parką, stebėjo gyvūnų pasaulį iš arti, lyg jie gyventų laisvėje. Mokiniai ne tik stebėjo zebrus, kupranugarius, buivolus, stručius, lamas, alpakas, danielius ir kitus gyvūnus, bet ir su jais bendravo, glostė, maitino morkomis. Mokiniai įgijo daug naujų žinių apie gyvūnus, įtvirtino jau turimas žinias, o būdami gamtoje, gryname ore, bendraudami su safario gyventojais, patyrė daug gerų emocijų.


2022 m. balandžio 26 d.  5b, 5c ir 7b klasės mokiniai, pedagogai ir mokytojų padėjėjos, vyko į alpakų veisimo ūkį Trakų rajone, kur vyko integruota pažintinės, komunikacinės veiklos pamoka – ekskursija „Pažinkime alpakas“ (žiūrėti). Ūkyje mokiniai susipažino su alpakų gyvenimo būdu, maitinimu ir kam reikalingas alpakų kailis. Buvo leista vaikams pamaitinti gyvūnus. Mokiniai gavo savotišką terapiją glostant alpakas.


2022 m. kovo 9 d. 5b, 6c, 7b klasės mokiniai, vykdydami projektą „2022-ieji – Gyvūnų gerovės metai“, važiavo į Marvelės žirgyną, kur vyko integruota pažintinės, orientacinės, komunikacinės veiklos pamoka „Pažink žirgą“ (žiūrėti). Mokiniai susipažino su žirgynu, žirgų priežiūra, pavaišino žirgus atsivežtomis morkomis. Prisilietimas prie žirgo, buvimas šalia jo, bendravimas, net specifinis žirgo kvapas stimuliuoja įvairias žmogaus organizmo sistemas. Mokiniai žirgyne patyrė daug gerų emocijų, įsitikino, kad žirgas – stiprus, jautrus, bendraujantis ir be galo švelnus gyvūnas. Dėkojame žirgų prižiūrėtojai Ingridai už šiltą bendravimą ir žinias.


KPDUC projektai: 2017 – 2023

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status