Projektas „Bendrauju, tyrinėju, mokausi, kuriu“

2024 m. kovo 20 d. 4b klasė vyko į J. Laužiko mokyklą, kur vykdė integruotą lietuvių k., pasaulio pažinimo, dailės pamoką „Mūsų nuostabioji planeta žemė” (skirtą tarptautinei žemės dienai paminėti). Kiekvienais metais kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena ir astronominio pavasario pradžia. Sveikindami visus šios gražios šventės proga, kartu norime priminti, jog pavasario lygiadienis – Pasaulinė Žemės diena – mus ragina ir įpareigoja konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Tą galime atlikti kiekvienas savo kieme, namų aplinkoje, darbo vietoje. Mokiniai klausėsi pasakojimo, atliko užduotis ir siunčia savo bendrą kūrybinį darbą.

2024 m. sausio 18 d. 4b klasė vyko pas draugus į Žaliakalnio progimnaziją. Čia mokiniai vykdė tarpinstitucinio ilgalaikio projekto „Bendrauju, tyrinėju, mokausi, kuriu“ tęsinio integruotą komunikavimo, kūrybiškumo kompetencijų plėtojimo edukacinę veiklą „Verbalinės ir neverbalinės raiškos priemonių panaudojimas – pranešimo žiemos tematika kūrimas“. Labai žaismingai ir kūrybingai atliko darbus ir sukūrė grupinius stendinius pranešimus apie žiemą. Kai turi tiek draugų, tai ir žiemą šilta!

2023 m. lapkričio 28 d. 4b kl. mokiniai su savo draugais iš Žaliakalnio progimnazijos vyko į zoologijos muziejų. Čia mokiniai dalyvavo edukacijoje „Kas gyvena po vandeniu?“. Taip žaismingai ir smagiai mokiniai įgijo žinių apie vandens gyvūnų įvarovę ir jų gyvenimo būdą!

2023 m. spalio 12 d. 4b, 5b ir 8c kl. mokiniai su draugais iš Žaliakalnio progimnazijos vykdė edukacinę veiklą „Eksperimentai su vandeniu, muilo gamyba“. Tai yra ilgalaikio tarpinstitucinio projekto „Bendrauju, tyrinėju, mokausi, kuriu“ tęsinys. Kai už lango ruduo ir siaučia virusai, saugodami sveikatą privalome uoliai plauti rankas! Mokiniai sužinojo muilo reikšmę higienai ir patys pasigamino spalvotų ir kvepiančių žolelėmis, surinktomis vasarą, muiliukų.

2023 m. gegužės 3 d. 3b ir 7c vaikai susitiko su Žaliakalnio progimnazijos draugais. Šįkart vykdė STEAM veiklą „Vėrinys mamai“. Smagiai ir emocingai ugdytiniai kūrė vienetinius karolius Mamai, o kartu ugdėsi kūrybiškumo, socialinę–emocinę bei komunikavimo kompetencijas.

2023 m. balandžio 7 d. itin aktyviai 3b, 4b ir 7c kl. mokiniai minėjo Pasaulinę sveikatos dieną. Kartu su Žaliakalnio progimnazijos mokiniais dalyvavo integruotoje lietuvių k., pasaulio pažinimo, dailės, fizinio ugdymo pamokoje – viktorinoje „Sveikas ir stiprus“. Visi dalyviai aktyviai atsakinėjo, rūšiavo korteles su sveikais produktais, atliko užduotis.

2023 m. kovo 16 d. 3b, 4b ir 7c kl. mokiniai dalyvavo edukacijoje „Ebru meno kūryba“. Kartu su Žaliakalnio progimnazijos draugais kūrė STEAM paveikslus. Kai ateina pavasaris, norisi kurti ir atrasti. Kūriniai kalba patys už save.

2023 m. vasario mėn. 3b, 4b, 7c kl. mokiniai pasinėrė į kūrybinį procesą – patys gamino širdeles Valentino dienai, dovanojo jas vieni kitiems. Kviečiame sušildyti širdis lankantis projekto „Mokausi, tyrinėju, bendrauju, kuriu“ virtualioje parodoje „Tau širdelę dovanosiu“.

2022 m. gruodžio 22 d. 3b, 4b, 7c kl. mokiniai dalyvavo kūrybinėje STEAM veikloje „Kalėdinis sveikinimas draugui“. Gražiausioms metų šventėms mokiniai kūrė sveikinimus draugams iš Kauno Žaliakalnio progimnazijos ir Jonavos Neries Specialiojo ugdymo skyriaus. Jie pajuto ir įsitikino, kad gera ne tik gauti, bet ir dovanoti!

2022 m. lapkričio 24 d. 3b, 4b, 7c kl. mokiniai ir jų mokytojos priėmė į svečius draugus iš Žaliakalnio progimnazijos ir Jonavos centro. Artėjančių švenčių proga mokiniai klausydamiesi Adventinės žibinto pasakos kūrė ir įžiebė žibintus. Tęsiant ilgalaikį projektą grupinis darbas ir kūrybinė veikla skatina draugišką šurmulį bendradarbiauti ir draugauti.

Prasidėjus naujiems 2022-2023 mokslo metams, toliau tęsiasi tarpmokyklinis projektas „Bendrauju, tyrinėju, mokausi, kuriu“. Rugsėjo 22 d. į Centro mokyklos 3b klasę, atvyko mūsų draugai ketvirtokai iš Žaliakalnio progimnazijos. Visi kartu atliko linksmas skaitmeninio turinio užduotis apie rudens gėrybes, plėtojo žodyną, mokėsi pasakoti, bendravo ir bendradarbiavo. Buities darbų kabinete buvo iškeptas obuolių pyragas, į kurį sudėjo visas žinias apie rudens gėrybes, o po to juo gardžiai visi vaišinosi. Vaikus lydėjo ir jiems padėjo Žaliakalnio progimnazijos mokytoja Diana Šukienė, mūsų Centro mokytoja Laimutė Kolpakova ir mokytojos padėjėja Geidvilė Sasnauskienė. Po šio susitikimo dar kartą visi įsitikinome, kad labai gera turėti draugų!

Mokytojos Jūratė P., Eglė J. ir Laima K. tęsia tarpinstitucinį projektą „Bendrauju, tyrinėju, mokausi, kuriu“. 2022 m. gegužės 28 d. 2b, 3b ir 6c kl. mokiniai susitiko su Žaliakalnio progimnazijos ir Jonavos specialiojo ugdymo skyriaus draugais. Užsiėmimų metu ugdytiniai aktyviai leido laiką parke ir hole žaisdami draugiškas estafetes, atlikdami įvairias užduotis smulkiosios motorikos ugdymui. Mokiniai džiaugėsi susitikimu su naujaisiais draugais, kartu plėtodami socialinės, pažintinės ir komunikacinės kompetencijos žinias.

2022 m. nuo gegužės mėn. pradedamas vykdyti ilgalaikis tarpinstitucinis projektas „Bendrauju, tyrinėju mokausi kuriu“. Projektą inicijavo KPDUC mokytojos L. Kolpakova, J. Prasauskienė, E. Jurgaitienė. Bendradarbiavimas vyksta su Kauno Žaliakalnio mokyklos, Kauno Specialiosios mokyklos, Jonavos Neries Specialio skyriaus mokyklos mokiniais. Pirmame etape mokiniai susipažino vieni su kitais ir pristatė virtualioje erdvėje plakatus su savo augintiniais. Visi pasidžiaugė kaip gera turėti naujų draugų.

KPDUC projektai: 2017 – 2023