Projektas „Vanduo – gamtos lobis“

2023 m. lapkričio mėn. pradžioje 7b klasės mokiniai, vadovaujami mokytojos Danutos įvykdė visas europinio piliečių mokslo projekto „Plastic Pirates – Go Europe!“ praktines tyrimines veiklas, atliko surinktų rezultatų analizę. Mokinių tirta vietovė su surinktais duomenimis apie upės užterštumą jau įtraukta į skaitmeninį žemėlapį (žiūrėti) Mokslininkai analizuos surinktus duomenis ir pateiks skaičiavimus, kaip ir kiek užterštos upės Europoje, o septintokai džiaugiasi prisidėję prie mokslinių tyrimų.

• 2023 m. spalio 18 d. 7b klasės mokiniai tęsė projekto „Plastic Pirates – Go Europe!“ veiklas. Centro lauko klasėje, įsirengę laikiną šiukšlių rūšiavimo stotį, septintokai atliko upės pakrantėje surinktų šiukšlių įvairovės tyrimą. Pakartoję saugaus elgesio taisykles, susipažinę su atliekų kategorijomis, mokiniai šiukšles rūšiavo, skaičiavo vienetais, svėrė. Praktines tyrimines projekto veiklas mokiniai jau atliko, laukia rezultatų analizė ir duomenų įkėlimas į sistemą.
  • 2023 m. spalio 17 d. septintokai kartu su mokytoja Danuta ir padėjėja Areta vykdė praktinę tyriminę veiklą „Plastiko taršos vandens telkiniuose ir pakrantėse tyrimas“. Jos metu vyko prie Vilijampolės Neries krantinės, kur atliko upės užterštumo plastiku tyrimo veiklas. Viena iš veiklų – tirti šiukšles trijose zonose: paupyje, šlaite ir upės slėnyje. Daugiausiai atliekų mokiniai rado paupyje. Kita veikla – specialiu tinklu sugauti mikroplastiką. Plūduriuojančių ir praplaukiančių šiukšlių mokiniai nerado, o ką pagavo tinklu- ištirs mokslininkai. Trečia veikla – šiukšlių rinkimas upės pakrantėje. Sutvarkę upės pakrantę, surinkę duomenis, mokiniai grįžo į mokyklą. Septintokų dar laukia šiukšlių įvairovės tyrimas, surinktų duomenų skaičiavimai ir rezultatų analizė. Džiaugiamės, galėdami prisidėti prie mokslininkų atliekamų tyrimų.
  • 2023 m. spalio mėn. mokytoja Danuta K. su 7b kl. mokiniais įsitraukė į tarpmokyklinio projekto „Vanduo – gamtos lobis“ veiklą. Tai yra galimybė dalyvauti europiniame piliečių mokslo iniciatyvos projekte „Plastic Pirates – Go Europe!“. Šio projekto dalyviai įvairiose Europos šalyse renka plastiko mėginius iš upių ir upelių, dokumentuoja jų rezultatus, o surinktus duomenis vertina mokslininkai. Šis projektas skatina mokslinį bendradarbiavimą Europoje, mokinių įsitraukimą į mokslinę veiklą, ugdo aplinkosauginį sąmoningumą.

KPDUC projektai: 2017 – 2023