Projektinė veikla su Kauno „Pilėnų“ progimnazija

Gruodžio 3 dieną P. Daunio ugdymo centre lankėsi mūsų ilgamečiai draugai – trečios klasės mokiniai iš Kauno Pilėnų progimnazijos. Svečių viešnagė prasidėjo bendromis pamokomis su ketvirtų klasių mokiniais.

4a klasėje vykusioje dailės pamokoje, kurią vedė mokytoja Alma Murzienė, visi mokiniai kolektyviniame darbe kūrė pasaką popieriaus lape. Bendra veikla ir kūrybiniais darbais liko patenkinti visi.

4b klasės mokiniai ir mokytoja Laimutė Kolpakova atvėrė savo klasės duris bendrai dailės darbų pamokai ,,Žiemužė, jau žiema“. Klausydami Advento dainų, vaikai kūrė sveikinimus, kvepiančius kava.

Po bendrų pamokų svečiai pasidalino į dvi grupes, kad galėtų dalyvauti smagiuose užsiėmimuose.

„Kas slepiasi maišelyje?”

Mokiniai užrištomis akimis traukė iš maišelio daiktą ir turėjo pasakyti, kas tai yra. Jie lietė, uostė, ragavo, bet daiktą ne visada pažindavo. Buvo daug juoko ir nuostabos, liejosi smagios emocijos. Užsiėmimo, kurį vedė mokytoja Audronė Gurevičienė, metu vaikai suprato, kiek daug jie gauna matydami pasaulį.

„Keksiukų kepimas ir puošimas“

Perskaitę gaminimo būdą, vaikai patys užmaišė tešlą ir kepė keksiukus, juos puošė ir skanino šokoladu, pabarstukais. Savarankiškai padengę stalą, išsivirę arbatos ragavo kiekvienas savo iškeptą ir papuoštą keksiuką. Vaikai turėjo savarankiškai susitvarkyti savo darbo ir valgymo vietas, išplauti, iššluostyti indus. Visiems ši veikla labai patiko, daugelis žadėjo gaminti  namuose. Užsiėmimą vedė mokytoja Vaiva Alijauskienė.

„Matau ar nematau?“

Šios veiklos metu vaikai turėjo galimybę pajusti, kaip piešia ir vaikšto žmonės su regėjimo negalia. Užsidėję specialius akinius, jie bandė sujungti paveikslėlių taškus ir juos nuspalvinti. Labiausiai vaikams patikusi veikla – eiti užrištomis akimis su baltąja lazdele rankoje. Užsiėmimą vedė tiflopedagogė Giedrė Petkuvienė, kuriai padėjo aštuntos klasės mokiniai Gabrielė ir Lukas.