Spalio 15-oji

– tarptautinė Baltosios lazdelės diena!

Kaip ir kasmet šios dienos minėjimas mūsų ugdymo centre pradėtas iš anksto – prieš kelias dienas 10 klasės mokiniai su mokytojomis aplankė Centro vardatėvio Prano Daunio kapą Kauno Petrašiūnų kapinėse.

Penktadienio, spalio 15-osios dienos, pirmoji pamoka buvo skirta sužinoti arba prisiminti, kodėl visame pasaulyje yra minima tokia diena, kodėl reikalinga baltoji lazdelė, kas ir kaip ja naudojasi, kas ir kada išrado brailio raštą, kada ir kas jį pritaikė lietuviškai abėcėlei. Per antrą pamoką visi norintys galėjo pabandyti pasivaikščioti su baltąja lazdele, parašyti naudojantis lentele ar pažaisti specialiai pritaikytą domino.

Šia proga Centrą aplankė ir nuolatinių mūsų centro rėmėjų – Kauno LIONS klubų – atstovai. Jie nuoširdžiai dėkojo visiems pedagogams, dirbantiems sunkų ir atsakingą darbą ugdant vaikus su regos negalia.

Lietuvos aklųjų bibliotekos Kauno skyriaus darbuotojos Kauno „Vyturio“ gimnazijos aštuntokes ir mūsų Centro dešimtokus pakvietė į viktoriną, skirtą Baltosios lazdelės dienai. Visi atsakinėjo į klausimus apie brailio raštą, Praną Daunį, susipažino su naujosiomis technologijomis, padedančiomis regos negalią turintiems žmonėms orientuotis aplinkoje ir palengvinančiomis gyvenimą. Gimnazistės atvežė dovanų – penktokų darytas atvirutes. Po viktorinos susibūrę prie arbatos puodelio vaišinomės skaniais viešnių kepiniais ir klausėmės dainų.