2024 Projektai

KPDUC projektai: 2017 – 2024 –>>

Projektas „2023-ieji – Žirgo metai“

2023 m. lapkričio 22 d. 7b klasės mokiniai vyko į Vaikų literatūros muziejų Kaune, kur dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Kas gyvena pasakų name? – Arklys Dominykas ir rugiagėlė“. Tai tęstinė ilgalaikio projekto „2023- ieji – Žirgo metai“ veikla. Pasakų name septintokai susitiko su įvairiais lietuvių literatūrinių pasakų personažais, džiaugėsi pamatę pagrindinį šios dienos personažą Arklį Dominyką. Keliaudami po Pasakų namo menes, naršydami įvairias jo kerteles, mokiniai ieškojo paslėpto lobio – knygų, klausėsi edukatorės Daivos sekamos meilės ir kelionių pasakos apie Arklį Dominyką ir rugiagėlę. Mokiniams labiausiai patiko kelionė erdvėlaiviu į Tandadriką. Smagu pabuvoti magiškame pasakų pasaulyje!

2023 m. spalio 10 d. 7b ir 9b klasių mokiniai važiavo į Kaišiadorių rajone Stebeikių kaime įsikūrusią sodybą „Gyvas kaimas“, kur vyko integruota pažintinės, komunikacinės veiklos, sensomotorinio lavinimo pamoka „Gyvūnų ūkis kaime“. Susipažinę su elgesio taisyklėmis, lydimi šuniukų ir katinų, mokiniai aplankė sodyboje gyvenančius naminius gyvūnus ir įspūdingus paukščius, susipažino su jų priežiūra. Įdomiausia pamokos dalis buvo gyvas bendravimas su draugiškais gyvūnais, jų glostymas ir maitinimas.

2023 m. birželio 6 d. 6b kl. mokiniai bibliotekoje dalyvavo edukacinėje veikloje „Žirgų istorija“. Vaikai žiūrėjo filmą apie populiariausias žirgų veisles, arklių priežiūrą, šėrimą arklidėje. Be to, mokiniai skaitė knygas apie žirgų istoriją nuo viduramžių iki šių dienų: kas buvo arklių protėviai, kada žmonės juos prisijaukino, koks yra arklių gyvenimo būdas. Be abejo, vaikai susipažino ir su pagrindiniais žirgininkystės terminais bei raitelių žodynu.

2023 m. gegužės 11 d. 4b ir 7c mokiniai dalyvavo edukacinėje patyriminėje hipoterapijos veikloje. Rumšiškių liaudies buities muziejaus žirgyne praleistas laikas dovanojo galimybę patirti hipoterapiją – jodinėti (Ačiū instruktorei Justinai), glostyti, šukuoti žirgus, patirti gausybę teigiamų emocijų!

Gegužės 9 d. 6b, 7c, 8b klasių mokiniai, vykdydami projektą „2023-ieji – Žirgo metai“, važiavo į Anykščius. Aplankę Puntuko brolį – akmenį Anykščių šilelio kraštovaizdžio draustinyje, važiavo į Arklio muziejų, kur vyko integruota pažintinės, komunikacinės veiklos pamoka „Vaikai dunda – žemelė bunda“. Muziejaus kalvėje mokiniai susipažino su kalvio amatu, stebėjo, kaip kalvis kūju kala įkaitintą geležį – gamina pasagą. Apsilankę aukštaitiškoje sodyboje,  sužinojo, kaip duonkepėje kepama duona. Stebėdami eksponatus klojimuose, mokiniai įtvirtino ir įgijo naujų žinių apie arklio traukiamus žemės dirbimo padargus, transporto priemones, apie įvairius ūkio darbus, kurie buvo atliekami arkliais senovėje. Daugiausia įspūdžių mokiniams paliko nauja patirtis – važinėjimasis arklio tempiamu vežimu. Muziejaus teritorijoje daug įvairių arklio drožiniais puoštų sūpynių, kuriomis visi smagiai pasisupo.

2023 m. balandžio 20 d. 5b, 6b, 8b klasės lankėsi Raudondvario dvare. Buvusiose arklidėse įsikūrusiame Menų inkubatoriuje vyko kūrybinė edukacija „Gintarinė laimės pasaga“. Joje nuskambėjo žirgyno istorija, vaikai tyrinėjo žirgo „batus“ – pasagas, Baltijos gintarą. Kiekvienas pasigamino laimę nešančią pasagą. Pakeliui aplankyta Netonių kalva, kurią sklandytojai vadina tobula, nes nuo jos galima pasigrožėti nuostabiais vaizdais ir saugiai pakilti bei nusileisti.

2023 m. kovo 17 d. 6b ir 8b klasės mokiniai dalyvavo atviroje integruotoje pažintinės, meninės veiklos pamokoje „Susipažinkime su žirgu“. Mokiniai sužinojo, kuo skiriasi arklys nuo žirgo. Kaip reikia žirgus prižiūrėti. Ką jie ėda, kam naudojami.

Projektas „Visuomeninio transporto rūšys Kauno mieste”

2023 m. gegužės 11 d. 3c ir 4a mokiniai dalyvavo  projekto trečiojo etapo veikloje. Jo metu vaikai aplankė spalvingą troleibusų parką, apžiūrėjo ir važiavo Kauno funikulieriumi! Užsiėmimo metu vaikai ugdėsi komunikavimo ir pažinimo kompetencijas.

2023 m. balandžio 6 d. 3c ir 4a kl. mokiniai vykdė integruoto ugdymo projekto antrąjį etapą.
Dalijamės rezultatais:
▪️ Ekskursijoje ugdytos pažinimo ir socialinės kompetencijos;
▪️ Aplankytos autobusų ir geležinkelio stotys, kuriose buvo galima apžiūrėti autobusus bei traukinius;
▪️ Susipažinta su tvarkaraščiais. Vaikai skaitė ir draugams vardino maršrutus;
▪️ Smalsiai apžiūrėtos bilietų pardavimo kasos, laukimo salės;
▪️ Aplankyta požeminė aikštelė, kur slepiasi keleivių automobiliai.

2023 m. kovo–gegužės mėn. 3c ir 4a kl. mokiniai ir jų mokytojos Eglė D. ir Laima B. pradėjo vykdyti integruotą ugdymo projektą „Visuomeninio transporto rūšys Kauno mieste“. Pirmąjame etape mokiniai susipažino su visuomeninio transporto rūšimis, jas palygino, aptarė, spalvino. Tuo pačiu prisiminė saugaus eismo taisykles.

KPDUC dalyvavimas tarptautiniuose projektuose, programose (eTwinning, Erasmus+, ES fondų investicijų programos):